• 1

  Budynek od ul. Krakowskiej

 • 2

  Rajd Kukuczki

 • 3

  Pasowanie na ucznia

 • 4

  Izba Regionalna

 • Jasełka

Copyright 2022 - Custom text here

JUBILEUSZ 30-LECIA SZKOŁY

"Szkoło moja!

Nie myśl, że gdy wyjdę od Ciebie, to Cię zapomnę.”

JUBILEUSZ 30-LECIA SZKOŁY ORAZ NADANIE SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 IM.JERZEGO KUKUCZKI W MIKOŁOWIE

23 listopada 201 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie otrzymała nowy sztandar. Uroczystość ta była połączona z 30-leciem naszej szkoły. Zaproszeni goście, poczty sztandarowe, nauczyciele wraz z uczniami oraz absolwenci wspólnie udali się do kościoła. Po Mszy Świętej rozpoczęła się oficjalna część uroczystości prowadzona przez konferansjerów: Katarzynę Górkę-Grobosz i Grażynę Szafrańską. Pani dyrektor Małgorzata Dudkiewicz przywitała wszystkich zebranych oraz wręczyła pamiątkowe statuetki byłym dyrektorom, wicedyrektorom oraz nauczycielom pracującym w tej szkole od początku jej istnienia (tj. od września 1988 r.). Dużą atrakcją uroczystości było odśpiewanie przez nauczycieli piosenki „Cień wielkiej góry” oraz prezentacja archiwalnych zdjęć naszej szkoły. Na widowni nie zabrakło absolwentów, obecnych uczniów i rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły, lecz również wielu przyjaciół szkoły – w tym przedsiębiorców i pracodawców oraz znamienitych gości, którzy piastują ważne w naszym regionie stanowiska. Gala naszej uroczystości nie obeszła się bez podniosłych akcentów takich jak: przekazanie nowego sztandaru, ślubowanie oraz pożegnanie sztandaru Gimnazjum nr 2 w Mikołowie.  Uroczystość podsumował występ artystyczny naszej młodzieży.

            W imieniu uczniów, nauczycieli i rodziców dziękujemy fundatorom naszego sztandaru oraz wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII Z TEGO WYDARZENIA galeria1, galeria2, galeria3 

Obejrzyj także film1,, film2

f t g m