• 1

    Szkoła Podstawowa nr 10

  • 2

    Rajd Kukuczki

  • 3

    Pasowanie na ucznia

  • 4

    W izbie regionalnej

  • Jasełka

Copyright 2019 - Custom text here

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2015/2016


Do 3 etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się:

Sylwia Skulik , Wiktoria Tabor z klasy 3A - opiekun: p. Justyna Jakubaszek

Małgorzata Kapiczak z klasy 2A i Maria Klaja z klasy 3B - opiekun: p. Katarzyna Grobosz

 

 


Do 2 etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się:

J polski:

Sylwia Skulik , Wiktoria Tabor z klasy 3A - opiekun: p. Justyna Jakubaszek

Martyna Jeleń, Małgorzata Kapiczak z klasy 2A i Maria Klaja z klasy 3B - opiekun: p. Katarzyna Grobosz

Weronika Liszka z klasy 3C - opiekun: p, Małgorzata Dudkiewicz

Justyna Anioł z klasy 3E - opiekun: p. Magdalena Tracz

Historia:

Karol Szuster z klasy 3C - opiekun: p. Grażyna Szafrańska

Wos:

Karol Szuster z klasy 3C - opiekun: p. Stanisław Michalski

 

Amadeusz Jacek i Maciej Jarnot uzyskali wyróżnienie, a Serafin Zbigniew uzyskał wynik bardzo dobry w Międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur matematyczny".

(Opiekun: p. Bronisława Hoffman, p. Iwona Malik).

Wiktoria Łukaszewska i Magdalena Kupny zajęły III miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Człowiek jako część biosfery".

(Opiekun: p. Gabriela Hamm i p. Marek Pokuta).

Karolina Janeczek zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Poetyckim "Bez tytułu".

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)
 
Kółko Małych Form Teatralnych w składzie: Małgorzata Kapiczak, Julia Pustelnik, Julia Walczak, Karolina Jarczyk, Aleksandra Weidemann, Emilia Bulska, Klaudia Lończyk, Aleksandra Król otrzymało wyróżnienie I stopnia
w XXVI Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.
 
()piekun: p. Katarzyny Grobosz)
 
Drużyna w składzie: Emilia Bulska, Małgorzata Kapiczak, Tomasz Piątek zajęła III miejsce w grze terenowej "Odkrywcy talentów" zorganizowanej przez Zespół Szkół Energetyczno-Usługowych w Łaziskach Górnych.
(Opiekun: p. Grażyna Szafrańska)
 
W Grze Miejskiej organizowanej przez Zespół Szkół nr 4 im. Tomasza Klenczara w Katowicach – Kostuchnie ekipa w składzie Magdalena Kupny, Michał Galant i Michał Szafrański (klasa 3e) zajęła III miejsce.
 
(Opiekun: p.Joanna Tomczak).
 
 
W II Powiatowym Konkursie Kulturoznawczym nt. państw Unii Europejskiej pod hasłem ,,Europa w moich oczach” wyróżnienie za najlepszą prezentację o Hiszpanii otrzymały Wiktoria Tabor i Wiktoria Łukaszewicz z klasy 3a.
 
(Opiekun: p.Bożena Pawlica).

W I Miejskim Turnieju Wiedzy o Hiszpanii dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie I miejsce zajęła Wiktoria Lenczewska z klasy 2b. Natomiast II miejsce –zajęła Karolina Prasoł, również z klasy 2b.

(Opiekun: p.Bożena Pawlica).
 
Drużyna w składzie: Amadeusz Jacek, Filip Fudala, Jessica Górny, Maria Klaja, Tymoteusz Krzepina zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie "Czy byłbyś dobrym technikiem?"

(Opiekun: p. Iwona Malik)

Drużyna w składzie: Sylwia Skulik, Wiktoria Tabor, Amadeusz Jacek zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym "Tajemnice Średniowiecza".

(Opiekun: p. Grażyna Szafrańska)

Adam Uklański i Krzysztof Gach zajęli I miejsce w XXXVI Wojewódzkich Marszach na Orientację ,,Wiosna z kompasem" w kategorii TD, natomiast na 3 miejscu uplasowała się drużyna w składzie Nadia Nowak i Małgorzata Krawczyk
(Opiekun: p. Bożena Rogowska - Pawlica)

Sylwia Skulik zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Złamane Pióro" organizowanym przez II LO w Mikołowie.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Karol Szuster zajął III miejsce w Powiatowym konkursie historycznym "Odkrywamy naszą przeszłość" organizowanym przez I LO im. Karola Miarki w Mikołowie.

(Opiekun: p. Grażyna Szafrańska).

Filip Fudala zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Logistycznym i Spedycyjnym.

Zofia Tkocz zajęła II miejsce w konkursie literackim, a Filip Fudala - I miejsce w konkursie wiedzy o historii i bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Konkursy zorganizowano w ramach powiatowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

(Opiekun: kolejno p. Justyna Jakubaszek i p. Iwona Malik).

Nadia Przytuła zdobyła główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Mam pomysł na swoje życie" , a Karolina Szewczyk uzyskała wyróżnienie.

( Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

Maria Klaja i Weronika Górny zdobyły III miejsce w XXXVI Wojewódzkich Marszach na Orientację ,Pierwszy śnieg” w kategorii TM. Wyróżnienie w kategorii TD otrzymała drużyna z w składzie Nadia Nowak i Małgorzata Krawczyk.

(Opiekun: p. Bożena Pawlica)

Marlena Karpińska została laureatką konkursu „Piszę list do Ciebie”, organizowanego przez bibliotekę Zespołu nr 5 w Tychach. Marlena zdobyła II miejsce w kategorii estetycznej wśród uczniów gimnazjum.

Drużyna naszego Gimnazjum, w składzie: Jakub Skrzypczyk i Maksymilian Szymański, zajęła II miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym.Ponadto Jakub zajął także II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Julia Walczak i Aleksandra Weidemann z kl. 3c zajęły III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza, organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach.

(Opiekun: p. Beata Biel)

Zofia Tkocz została laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2015".

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2014/2015

Paweł Muras zdobył wyróżnienie w konkursie "Informatyka w obiektywie".

(Opiekun: p. Iwona Malik)

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego "Bociek" zostali: Konrad Skrzypczyk (3B), Daria Loska (3B), Łukasz Hapeta (1B).

(Opiekun: p. Bronisława Hoffman, p. Iwona Malik)

Maciej Jarnot uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny".

(Opiekun: p. Iwona Malik)

Marta Matura zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim "Wybieram wolność".

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Marcel Polc zajął I miejsce, a Stanisław Waligóra - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filozoficznym.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

Sylwia Skulik uzyskała wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Historycznym "Odkrywamy naszą przeszłość" organizowanym przez I LO w Mikołowie.

Drużyna w składzie: Martyna Jeleń kl. 1A, Małgorzata Kapiczak kl. 1A, Gabriela Serafin kl. 1A, Karol Szuster kl. 2c zdobyła III miejsce w Konkursie historycznym - grze terenowej "Starożytny Wschód" zorganizowanym przez II LO w Mikołowie.

(Opiekun: p. Grażyna Szafrańska)

Jakub Czerny został zwycięzcą Ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Komputerowy Biathlon".

(Opiekun: p. Iwona Malik)

Karolina Prasoł , Małgorzata Prasoł, Wiktoria Świerkot zajęły I miejsce w kategorii TP w XXXV Wojewódzkich Marszach na Orientację ,,Wiosna z kompasem”. Natomiast drużyna: Maria Klaja i Weronika Górny zajęły III miejsce w kategorii TM.

(Opiekun: p. Bożena Pawlica)

Jakub Czerny zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym "Gimkomp"

(Opiekun: p. Iwona Malik)

Wiktoria Łukaszewicz została laureatką konkursu plastycznego mikołowskich szkół gimnazjalnych pt." Ograniczanie zjawiska zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież".

Bartosz Chromik zajął I miejsce, Wojciech Francke II miejsce, a Marta Matura III miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim na krótką formę prozatorską.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

Maria Klaja i Kamila Kołodziej zajęły II miejsce w Powiatowym konkursie czytelniczym "Z mitologią w tle... " poświęconym serii książek „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

(Opiekun: p. Beata Biel)

Kamil Szuster zajął I miejsce, a Karol Szuster III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w etapie miejskim. W etapie powiatowym Kamil Szuster zajął I miejsce, natomiast Karol Szuster uplasował się na II miejscu.

(Opiekun: p. Beata Osmęda).

Drużyna w składzie Magdalena Kupny, Michał Śmiłowski, Michał Szafrański i Michał Galant zajęła I miejsce w III edycji Gry Miejskiej pod hasłem "Katowice -150 lat historii i co dalej...?"

(Opiekun: p.Joanna Tomczak)

Justyna Anioł zajęła II miejsce w etapie rejonowym XIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego .

(Opiekun: p.Regina Kierzkowka)

Zosia Tkocz z kl. II a zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości” pod patronatem ks. prof. Jerzego Szymika i honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Stanisław Waligóra zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Literaturze "Przygody Willa, bohatera „Zwiadowców” Johna Flanagana"

(Opiekun: p. Beata Biel)

W Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek - I miejsce zajęła Katarzyna Noculak a wyróżnienie zdobyła Sylwia Skulik ( kl.2a)

(Opiekun :p. Regina Kierzkowska)

 

 

Do 2 etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się:

geografia: Agata Fułat - opiekun p.Bożena Pawlica,

matematyka: Amadeusz Jarek, Maria Klaja, Daria Loska, Konrad Srzypczyk - opiekun p. Bronisława Hoffman

 

 

Karolina Szewczyk z kl.1e i Zosia Tkocz z kl. 2a zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Kolega - przyjaciel czy wróg?" , „Mam pomysł na swoje życie”.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

 

Katarzyna Noculak zajęła I miejsce, a Agata Lukasczyk II miejsce w Miejskim Turnieju „Listopadowe zaduszki literackie” w kategorii: poezja śpiewana.

 

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Julia Walczak i Stanisław Waligóra zostali zwycięzcami V Powiatowego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.
(Opiekun: Beata Biel)

Do półfinału XXIII wojewódzkiego konkursu "Nudna Matematyka" zakwalifikowali się Maciej Jarmot oraz Daria Loska.

(Opiekun: p. Iwona Malik, Bronisława Hoffman).

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2013/2014

 

Finalistą konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie został Daniel Michna - opiekun p. Grażyna Szafrańska

 

W Powiatowym Turnieju Szachowym drużyna dziewcząt w składzie Karolina Masztaler i Klaudia Gorol zajęła I miejsce , a chłopców : Kamil Cedro i Przemysław Świech II miejsce. Obie drużyny awansowały do zawodów rejonowych. Na tym etapie drużyna dziewcząt i drużyna chłopców uplasowały się na III miejscu.
 
(Opiekun: p. Marzena Uliasz)
 
Wiktoria Łukaszewicz zajęła II miejsce, a Agnieszka Bubała uzyskała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poetyckim "Bez tytułu".
 
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)
 
Marta Rusek została laureatką IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „Radość Pisania".
 
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

W XVII edycji konkursu wiedzy „Wiem Wszystko” do finału zakwalifikował się Bartłomiej Zych

W Powiatowym konkursie plastycznym promujacym wartości we współczesnym świecie zagrożeń I miejsce zajęła Alekszndra Szyrba, a II miejsce Wiktoria Łukasiewicz.

W XXIV Wojewódzkie Marszach na Orientację ,,Wiosna z kompasem" w kategorii TM I miejsce zajęli Jerzy Konieczny i Robert Woźnica. Natomiast w kategorii TP I miejsce zajęła drużyna w składzie: Katarzyna Zajączkowska, Dzesika Stanek i Anna Pencakowska , a III miejsce zajęła drużyna chłopcówAmadeusz Jacek, Tymoteusz Krzepina i Jakub Michna.

(Opiekun: p. Bożena Pawlica)

W Powiatowym Konkursie Literackim „NIE BEZ POWABÓW JEST TEN STRASZNY ŚWIAT” w kategorii poezja Aleksandra Szczyrba zajęła I miejsce , w kategorii proza I miejsce wywalczyła Hanna Heller, II miejsce Karolina Kluszczyk, a III miejsce przypadło Sylwii Skulik

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)
 
Marta Rusek zajęła I miejsce, Jakub Bętkowski II miejsce, a Anna Piątek III miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim.
 
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)
 
Stanisław Waligóra zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filozoficznym.
 
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Stanisław Waligóra zdobył srebrny medal na X Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan w konkurencji kumite wolne.

Aleksandra Szczyrba i Jakub Bętkowski uzyskali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym "Zielono mi".

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Stanisław Waligóra zajął II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Dominik Barchański zajął II miejsce w IV Powiatowy Konkursie Informatycznym GIMKOMP dla gimnazjalistów.

(Opiekun: p. Iwona Malik)

Kamil Szuster zajął II miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

(Opiekun: p. Beata Osmęda).

Arkadiusz Borowski zajął II miejsce w powiatowym konkursie "Technika kluczem do przyszłości".

(Opiekun: p. Beata Osmęda).

Agata Fułat zajęła III miejsce w II edycji konkursu filmowego "Nakręć się na Eko" w kategorii gimnazjum.

Finalistami Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego "Pangea" zostali: Tymoteusz Krzepina (1b), Wiktoria Łukaszewicz (1a), Agata Próba, Michał Zielosko, Bartłomiej Zych (wszyscy z 3b).

(Opiekun: p. Bronisława Hoffman -klasy 1 i p. Iwona Malik -klasa 3).

Justyna Anioł została laureatką i zdobyła główną nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Kolega - przyjaciel czy wróg?".
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

W ramach rywalizacji o Puchar Wojewody Śląskiego w Wojewódzkich Marszach na Orientację ,,Pierwszy śnieg” w Katowicach Murckach II miejsce na trasie TP zajęli Amadeusz Jacek, Tymoteusz Krzepina i Jakub Michna.

W XX Zimowych Wojewódzkich Marszach na Orientację zorganizowanymi przez Górnośląski Oddział PTTK na trasie TM Jerzy Konieczny i Robert Woźnica zajęli III miejsce. W kategorii TP II miejsce zajęła drużyna w składzie Amadeusz Jacek, Tymoteusz Krzepina i Jakub Michna. Wyróżnienie (5 miejsce) wywalczyły Katarzyna Zajączkowska, Dżesika Stanek, Anna Pencakowska i Magdalena Zajączkowska.

(Opiekun: p.Bożena Pawlica)

 

Do 2 etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się:

wos: Daniel Michna - opiekun p. Grażyna Szafrańska,

j. angielski: Magdalena Hajduk - opiekun p. Katarzyna Pańczyk,

Patrycja Bojdoł - opiekun p. Sandra Malczyk

 

Patrycja Bojdoł i Krysia Dylla znalazły się w w pierwszej dziesiątce laureatów Ogólnopolskiego konkursu informatycznego Komputerowy Biathlon
(Opiekun: p. Iwona Malik)

Julia Walczak i Stanisław Waligóra wygrali Powiatowy Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza, organizowany przez Gimnazjum nr 3 w Orzeszu - Gadawicach.
(Opiekun: p. Beata Biel)

Jakub Bętkowski został półfinalistą XXII wojewódzkiego konkursu "Nudna Matematyka".
(Opiekun: p. Bronisława Hoffman)

Bartłomiej Zych został półfinalistą XXII wojewódzkiego konkursu "Nudna Matematyka".
(Opiekun: p. Iwona Malik)

Aleksandra Szczyrba została laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2013".
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

f t g m