• Dzień języków obcych

• Pasowanie na przedszkolaka

Copyright 2024 - Custom text here

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2021/2022

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/22 w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży

Siatkówka: I miejsce w powiecie

Piłka ręczna: I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie, III miejsce w półfinale wojewódzkim

Czwórbój lekkoatletyczny: I miejsce w powiecie

Piłka nożna: II miejsce w powiecie

Dziewczęta ( r.2009 i młodsi)

Drużynowe sztafetowe biegi przełajowe: I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie

Tenis stołowy: I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie, III miejsce w półfinale wojewódzkim

Inne osiągnięcia:

Idalia Goli  zajęła I miejsce a Hanna Najda II miejsce w  Powiatowym Konkursie na Pracę z Literatury promującym wartości we współczesnym świecie zagrożeń organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie. Opiekunem uczennic była  p. Justyna Jakubaszek

W tegorocznej edycji Konkursu Kangur Matematyczny 2022 wyróżnienie w naszej szkole otrzymali: Maksymilian Góra - klasa 4c, Jan Goli - klasa 5c,  Witold Jabłoński - klasa 5a. Wynik bardzo dobry uzyskała Maria Kapela z klasy 5b

♦ Anna Waligóra,  w Miejskim Konkursie "Mądra Głowa" zdobyła w kategorii klas I-III II miejsce.

♦ Tymoteusz Gruszka wywalczył miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Kraina Poezji"

♦ Tymoteusz Gruszka, uczeń klasy 3a, zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Mały OKR" na etapie wojewódzkim.

♦ Drużyna  MOSIR Łaziska Górne, do której należy uczeń klasy 8b Karol Ulrich zajęła II miejsce w Śląskiej Lidze Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

♦ W miejskim konkursie  „ URODZINY MOJEGO MIASTA” :

w kategorii wiersze (klasy I-IV) wyróżnienie otrzymał  Nikodem Drapa  - kl.4c

w kategorii opowiadania (klasy I-IV)- III miejsce zdobył Maksymilian Góra - kl.4c

w kategorii wiersze (klasy V-VIII) : I miejsce:  Hanna Najda kl.7c , II miejsce: Karolina Strzelecka kl.7c , III miejsce : (ex aequo) Bartosz Bojdoł kl.5c  Marta Kozina kl. 5b

w kategorii opowiadania - (klasy V-VIII) : III miejsce : Idalia Goli kl.7c, wyróżnienie:  Jeremi Suda kl.8c

♦  Tymoteusz Gruszka, uczeń klasy 3a, zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Mały OKR" na etapie wojewódzkim.

♦ Uczennica klasy 8b Natalia Godlewska wzięła udział w Mistrzostwach Śląska w kategorii Street Dance styl tańca Hip-Hop. Grupa: Move Gang (Szkoła tańca StandArt w Ornontowicach, trener: Agnieszka Szarek), w której tańczy  Natalia zajęła I miejsce.

♦ Uczeń klasy 8b  Kamil Pilch  wziął udział w biegu ku pamięci  młodych bohaterów  1939r. - Kryptonim Szare Szeregi. Bieg odbył się 26.09.2021 i odbył się na dystansie  1939 mm - to rok rozpoczęcia działalności Szarych Szeregów. Kamil zajął III miejsce.