• 1

    Szkoła Podstawowa nr 10

  • 2

    Rajd Kukuczki

  • 3

    Pasowanie na ucznia

  • 4

    W izbie regionalnej

  • Jasełka

Copyright 2020 - Custom text here

 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2020/2021

 

Uczennice klasy 3a, Lena Białek, Wiktoria Bonczyk oraz Amelia Pietrasik, zostały laureatkami konkursu na ilustracje do wiersza mikołowskiej poetki Urszuli Pach.
Prace uczennic naszej szkoły zilustrowały wybrane wiersze w debiutanckim tomiku wierszy zatytułowanym „Ale raban!”
 

SUKCESY SPORTOWE

Sergiusz Góra z klasy 6d  został wicemistrzem Śląska w biegach na 300m.

(Opiekun: p. P. Cieszko)

Reprezentacja chłopców w kategorii rocznik 2008 - 2009  zajęła I miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie  w sztafetowych drużynowych biegach przełajowych.  W
Reprezentacja SP 10 wystąpiła w składzie: Paweł Mikołowicz, Sergiusz Góra, Oliwier Prokopowicz, Michał Świerc, Rafał Nogal, Norbert Buczkowski i Franciszek Kielar

(Opiekun: p. P. Cieszko)

 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2019/2020

W międzynarodowym konkurie "Kangur matematyczny" Sergiusz Góra kl. 5d i  Idalia Goli kl. 5c uzyskali wyróżnienia.  Dodatkowo wyróżnienie otrzymała uczennica kl.3b Maria Kapela, a wynik bardzo dobry Wiktoria Bonczyk z klasy 2a.

(Opiekunkami uczniów były kolejno p. Malik, p. Mika, p. Zawada, p. K. Smolka)

W IV Powiatowym Konkursie Literackim na krótką formę prozatorską lub wiersz dla uczniów szkół podstawowych i średnich

I miejsce zajęła Natalia Zacher, na II miejscu uplasowała się Hanna Najda a III lokata przypadła Karolinie Gruszce.

(Opiekun: p. J. Jakubaszek)

Maja Malczyk zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim etapie Konkursu Recytatorskiego Mały OKR.

(Opiekun K.Smolka)


W II POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM pt. „Zwierzaki duże i małe” uczniowie naszej szkoły zdobyli :

I miejsce w kategorii klas pierwszych zdobył Marcin Kasperczyk uczeń klasy 1c
I miejsce w kategorii klas drugich zdobyła Maja Malczyk uczennica klasy 2a
III miejsce w kategorii klas trzecich Hanna Grzegorczyk uczennica klasy 3b

Maja Malczyk uczennica klasy 2a, zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim  „MAŁY OKR”, zapewniając sobie tym samym miejsce w eliminacjach regionalnych.
(opiekun K.Smolka)

Uczennica klasy 2a Maja Malczyk, zajęła III miejsce w miejskim konkursie czytelniczym Pantofelek Kopciuszka, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Mikołowie.
(opiekun K.Smolka)

SUKCESY SPORTOWE

                    PŁYWANIE

 1. Dąbrowa Górnicza liga klubów i szkół śląskich rocznik 2010.

I miejsce   8x50m kraulem  zdobyli : Michał Konopko, Bartosz Bojdoł, Piotr Charyga  oraz Mikołaj Gasz

I miejsce   4x50m kraulem zdobyli : Michał Konopko, Bartosz Bojdoł, Piotr Charyga  oraz  Mikołaj Gasz

II miejsce  50m  kraulem  zdobył : Michał Konopko

 2. Tarnowskie Góry VIII Ogólnopolski Miting Pływacki Park Wodny Tarnowskie Góry.

miejsce  50m kraulem zdobył:  Michał Konopko

II miejsce  50m grzbietem zdobył : Bartosz Bojdoł

II miejsce  50m motylkiem zdobył : Michał Konopko

II miejsce  50m  żabką zdobył :  Mikołaj Gasz

III miejsce  50m motylkiem : Bartosz Bojdoł

III miejsce  50m grzbietem zdobył : Mikołaj Gasz

III miejsce  50 m żabką zdobył : Szymon Rękawek

III miejsce  100m kraulem zdobył : Michał Konopko

3.Bielsko Biała VIII Zawody o Ciupagę Ondraszka.

miejsce 50m kraulem zdobył: Michał Konopko

I miejsce  100m stylem zmiennym zdobył: Michał Konopko

II miejsce 50m grzbietem zdobył: Bartosz Bojdoł

II miejsce 100m stylem zmiennym zdobył: Bartosz Bojdoł

II miejsce 50m żabką zdobył: Piotr Charyga

 4. Wola XXI Mikołajkowe Zawody Pływackie .

I miejsce 50m kraulem zdobył: Michał Konopko

II miejsce 25m kraulem zdobył: Szymon Rękawek

II miejsce 25m żabką zdobył: Szymon Rękawek

III miejsce 25m kraulem zdobył: Mikołaj Gasz

III miejsce 25m żabką zdobył: Piotr Charyga

 5. Puchar Silesia Międzynarodowe, Silesia –Reszta Świata

II miejsce 100m żabką zdobył: Szymon Rękawek

II miejsce 50m żabką zdobył: Michał Konopko

 6. Mikołów XII Mikołajkowe Zawody Pływackie

II miejsce 50m żabką zdobył: Mikołaj Gasz

II miejsce 50m żabką zdobył: Szymon Rękawek

III miejsce 50m kraulem zdobył: Piotr Charyga

III miejsce 50m żabką zdobył: Piotr Charyga

 7. XII Mikołajkowe Zawody Pływackie w Mikołowie

I miejsce grzbietem  zdobyła: Matylda Okrucińska

II miejsce stylem klasycznym zdobyła:  Matylda Okrucińska

III miejsce stylem dowolnym zdobył :Nikodem Drapa

 8. XVI Mikołajkowe Zawody Pływackie w Woli

III  miejsce 25 m grzbietem zdobyła : Matylda Okrucińska

III  miejsce 25 m grzbietem zdobył : Nikodem Ddrapa

    KOSZYKÓWKA    

W zawodach  powiatowych koszykówki chłopców klas szóstych i młodszych zajęliśmy II miejsce. Skład drużyny :
DUSZA OLIWIER(11pkt),WIECZOREK ANTONI(10pkt),GÓRA SERGIUSZ(6pkt),SKIBA PIOTR(3pkt),BIESIADA TYMOTEUSZ,NOGAL RAFAŁ,KREIS MARCIN,SUDA JEREMI.
Takie same zawody rozegrały dziewczęta. Drużyna zajęła I miejsce. Skład drużyny:
BRZOZOWSKA KAROLINA(16pkt),SŁOMKA KINGA(8pkt),GÓRALCZYK JULIA(6pkt),NOWARA WIKTORIA(5pkt), BLASKI MARTA(2pkt), GAWLICZEK WIKTORIA(2pkt), WINNICKA NADIA, GOŁĘBIEWSKA GOSIA(6pkt), MIDLEJA ROKSANA, JACIOW MARLENA. 
 

     PIŁKA RĘCZNA

W środę 8.01.2020 odbyły się w naszej szkole zawody miejskie w piłce ręcznej chłopców klas szóstych. Startowało 5 szkół. Turniej zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny,która wysoko wygrała wszystkie mecze. Kolejno pokonaliśmy SP 6  11:1, SP 1  8:0, SP 5  12:4 i SP 3  9:1 !!! Tym samym awansowaliśmy do finału Powiatu Mikołowskiego!

SKŁAD ZESPOŁU:

PIOTR SKIBA, OLIWIER DUSZA, MATEUSZ SITKO, JACEK KRZYŻOWSKI, ANTONI WIECZOREK, MIŁOSZ NOWAK, PATRYK SKUPNIK, KACPER ZAWADZKI, OLIWIER PROKOPOWICZ, JAKUB SZYMAŁA, NORBERT BUCZKOWSKI, RAFAŁ NOGAL.

Dzień później taki sam turniej rozegrały dziewczęta.Ze względu na to,że do rywalizacji przystąpiły tylko 3 szkoły grano systemem mecz i rewanż. Również nasze dziewczęta zwyciężyły bezapelacyjnie pokonując SP 3  17:1 i 10:0 oraz SP 6  13:1 i 20:0!!! Oczywiście także awansowały do finału Powiatu Mikołowskiego!
    

SKŁAD ZESPOŁU:

WIKTORIA BIRUK, WIKTORIA NOWARA, KAROLINA BRZOZOWSKA, JULIA GÓRALCZYK, KINGA SŁOMKA, MARLENA JACIOW, MARTA BLASKI, NADIA WINNICKA, MAŁGORZATA GOŁĘBIEWSKA, ROKSANA MIDLEJA, WIKTORIA GAWLICZEK,ZOFIA ŚWITAŁA.

                     UNIHOKEJ
W nim odnieśliśmy nasz największy sukces. Dziewczęta zdobyły najpierw mistrzostwo Powiatu Mikołowskiego wygrywając wszystkie mecze, następnie wygrały półfinał wojewódzki pokonując kolejno TYCHY 2:1, KATOWICE 2:0 i CHORZÓW 2:0! W finale wojewódzkim pokonując po pięknej grze drużynę KATOWIC 3:0 zajęły III miejsce na Śląsku i zdobyły brązowe medale!!!

Skład zespołu:

Wiktoria Biruk - bramkarz, Marlena Jaciow, Karolina Brzozowska (2 bramki), Julia Góralczyk (11 bramek), Wiktoria Nowara (2 bramki), Kinga Słomka (8 bramek), Nadia Winnicka (2 bramki) ,Marta Blaski, Roksana Midleja, Zosia Świtała (2 bramki), Wiktoria Gawliczek.

Chłopcy zajęli IV miejsce w powiecie mikołowskim i nie awansowali do dalszych rozgrywek.

                     BIEGI PRZEŁAJOWE
 Ponownie lepiej spisały się dziewczęta zajmując III miejsce w powiecie mikołowskim i zdobywając brązowe medale! Chłopcy uplasowali się na 5 pozycji.

Drużyna dziewcząt:
Wiktoria Biruk, Gosia Gołębiewska, Wiktoria Gawliczek, Julka Góralczyk, Kinga Słomka, Wiktoria Nowara.

Drużyna chłopców:
Tymek Biesiada, Jacek Krzyżowski, Miłosz Nowak, Oliwier Prokopowicz, Sergiusz Góra, Piotr Skiba.


                       KOSZYKÓWKA
  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy bezapelacyjnie zdobyli awans do finałów powiatowych gromiąc drużyny przeciwne!


WYNIKI CHŁOPCÓW:
    SP10  -  SP3    23 : 2!
    SP10  -  SP5    24 : 9!
SKŁAD
Tymek Biesiada 1 pkt., Oliwier Dusza 11 pkt. ,Jacek Krzyżowski 15 pkt. , Mateusz Sitko 9 pkt., Piotr Skiba 3 pkt., Antek Wieczorek 6 pkt., Patryk Skupnik, Jeremi Suda, Kuba Szymała

WYNIKI DZIEWCZĄT :
    SP10  -  SP3    23 : 13
    SP10  -  SP4    21 : 8
    SP10  -  SP5    34 : 10!
SKŁAD :
Wiktoria Biruk 8 pkt., Marta Blaski 8 pkt., Marlena Jaciow, Wiktoria Gawliczek, Julia Góralczyk14 pkt. , Kinga Słomka 4 pkt., Wiktoria Nowara 4 pkt., Karolina Brzozowska 28 pkt., Nadia Winnicka 2 pkt., Zosia Świtała 2 pkt., Roksana Midleja 8 pkt.


                         SZACHY
Zawody obywały się w Domu Kultury i nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie zdobywając niespodziewanie wicemistrzostwo Powiatu Mikołowskiego!

Skład naszej  drużyny:
Agata i Andrzej Urbanek, Piotr Skiba, Oliwier Dusza.

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

 

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2018/2019

     Kamil Gut  został laureatem konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. 

Do finału konkursu przedmiotowego zakwalifikował się  Kamil Gut z  j. niemieckiego

Do drugiego etapu konkursu przedmiotowego zakwalifikowali się:

Kamil Gut z j. niemieckiego, Borys Walczak z fizyki.

Opiekunkami uczniów były kolejno - p. Magdalena Firmanty i p. Joanna Marcok - Zaczek

 

Idalia Goli z klasy 4c i Amelia Ćmiel z klasy 5b zostały finalistkami Powiatowego konkursu matematycznego.

(Opiekunkami uczennic były w kolejności p. Anna Nowrot oraz p. Iwona Malik)

W Powiatowym Konkursie wiedzy „Mądra głowa”  Maja Malczyk uczennica klasy 1a zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej,  natomiast Jan Goli zdobył III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

(Opiekun: p. Katarzyna Smolka, p. Beata Mazur)

Amelia Pietrasik, uczennica klasy 1a zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie na wierszyk logopedyczny
" Wierszyki łamiące języki".

(Opiekun: p. Katarzyna Smolka)

Natalia Zacher  z kl. 4c i Martyna Pająk z kl. 3a gimnazjum zostały laureatkami, a Wiktoria Wagner i Hanna Farbicka (również z 3a) uzyskały wyróżnienia w   Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej .

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek) 

 
Julia Pieszur zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Pisania „(S)pisać na medal”.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek) 
 
Borys Walczak zajął I miejsce w  XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym  organizowanym  przez I LO im. Karola Miarki w Mikołowie.

(Opiekun: p. Joanna Marcok-Zaczek , p. Iwona Malik)
 
 
Paweł Noras zajął miejsce w konkursie plastycznym w XI  Powiatowym Młodzieżowym Festiwalu Nauki.

(Opiekun: p. J. Marcok-Zaczek, p. K. Mika)
 
Roksana Grzegorczyk została laureatką  IX Powiatowego Konkursu Informatycznego GIMKOM organizowanego przez II LO w Mikołowie.

(Opiekun: p. Iwona Malik)
 
Idalia Goli  zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)
 
Mateusz Jarczyk z klasy 3b gimnazjum uzyskał wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Historycznym Odkrywamy naszą przeszłość organizowanym przez I LO w Mikołowie.

(Opiekun:  p. Grażyna Szafrańska)

Emilia Stawecka z kl. 3a zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Literacka Zimówka".

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Borys Walczak z klasy 3B  zajął III miejsce w Powiatowym konkursie matematycznym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie.

(Opiekun: p. Iwona Malik i p. Joanna Marcok-Zaczek).


Maja Malczyk zdobyła I miejsce w  Powiatowym  konkursie recytatorskim  "Piękna nasza Polska cała".

Paweł Noras i Borys Walczak zajęli II miejsce w „Powiatowym konkursie z nauk ścisłych i wiedzy technicznej – OMNIBUS” organizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

(Opiekun:p. Joaonna Marcok-Zaczek)

Natalia Zacher z  klasy IV c została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Czas Bożego Narodzenia”.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

Julia Domżoł i Martyna Pająk z klasy 3a  zostały  laureatkami Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2018".

(Opiekun:  p. Justyna Jakubaszek)

 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2017/2018

 

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2017/2018

 

Wykaz finalistów:


Matematyka:  

Zbigniew Serafin 3b

Opiekun: p. Bronisława Hoffman

Język niemiecki: 

Kamil Gut 2b

Opiekun: p.Magdalena Firmanty

Wykaz uczniów  zakwalifikowanych do III etapu:


Matematyka:  

Zbigniew Serafin 3b

Opiekun: p. Bronisława Hoffman

Język niemiecki: 

Kamil Gut 2b

Opiekun: p.Magdalena Firmanty

 

Wykaz uczniów  zakwalifikowanych do II etapu:


Matematyka:  

Kinga Grabarczyk 3b,  Maksymilian Szymański 3b, Zbigniew Serafin 3b

Opiekun: p. Bronisława Hoffman

Język angielski:

Piotr Patalong 3b, 

Opiekun: p.Renata Młyńska

historia: 

Daniel Hulbój 3b

Opiekun: p. Grażyna Szafrańska

Język niemiecki: 

Kamil Gut 2b

Opiekun: p.Magdalena Firmanty

fizyka: 

Maksymilian Szymańskii 3b

Opiekun:  Ryszard Hoffman

 

  • Wiktoria Wagner zajęła II miejsce, Hanna Farbicka i Julia Pruś III miejsce (ex aequo) a Martyna Wala uzyskała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim "Nie bez powabów jest ten straszny świat".
    (Opiekun:  p. Justyna Jakubaszek)
  • Maja Zdebel z klasy 4B i Zbyszek Serafin z klasy gimnazjalnej 3B uzyskali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
    (Opiekunami uczniów były  kolejno: p. Iwona Malik i p. Bronisława Hoffman)

  • Kółko Małych Form Teatralnych zdobyło I miejsce w X Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej “WIOSNA, NADZIEJA , RADOŚĆ”.
    ( Opiekun: p. Katarzynie Górce-Grobosz)
  • Krzysztof Szuster zajął II miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie powiatowym.
    (Opiekun: p.Beata Osmęda)

  • Laura Kropiwnicka  została laureatką II MIEJSCA etapu okręgowego Konkursu Orzeł Biały- nasza duma w kategorii: uczniowie klas ponadpodstawowych, nad którym honorowy patronat objął  marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

          (Opiekun: p. Magdalena Hajduk).

  • Hanna Farbicka zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „CZAS SZKOŁY – CZAS DOJRZEWANIA”,  a Wiktoria Wagner uzyskała wyróżnienie.

    (Opiekun:  p. Justyna Jakubaszek).

  • Do finału Ogólnopolskiego Turnieju Informatycznego Master IT zakwalifikowali się Maciej Nowak i Maksymilian Szymański uczniowie klasy III B.

          (Opiekun: p.Beata Osmęda)

  • Reprezentacja w składzie Jakub Skrzypczyk i Kacper Maciejak zajęli II miejsce  w Powiatpwych Zawodach w tenisie stołowym i awansowali do zawodów rejonowych. 

          (Opiekun: p.Przemysław Cieszko)

  • Daniel Hulbój zajął II miejsce w XV Powiatowym Konkursie Historycznym "Odkrywamy naszą przeszłość".

         (Opiekun: p. Grażyna Szafrańska

  • Piotr Patalong,  Maciej Nowak,  Maksymilian Szymański  zakwalifikowali się do półfinałów Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Master IT

        (Opiekun: p. Beata Osmęda)

  • Julia Pruś zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Złamane Pióro” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie.

       (Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

  •  Wiktoria Badura, zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Pisania „(S)pisać na medal”

     (Opiekunką uczennicy była mgr Bogumiła Raudner)

  • Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w miejskich zawodach piłki ręcznej.  Sklad: Brun Bartek, Skrzypczak Mateusz, Jarosz Mateusz, Kozok Kamil, Woźniak Dawid, Kobel Maksymilian, Błaszczyk Daniel, Galka Daniel, Jachta Adrian, Janik Szymon, Lachowski Jarek, Sarnecki Sebastian, Kruszyna Wojtek, Zbiciak Jakub.

    (Opiekun: p.Przemysław Cieszko).

  • W  zawody rejonowych w badmintonie  reprezentacja w składzie  Kacper Maciejak i Jakub Skrzypczyk po świetnej grze zajęła wysokie II miejsce.
  • Reprezentanci naszej szkoły Kacper Maciejak i Jakub Skrzypczyk zajęli I miejsce w zawodach powiatowych w badmintonie. 

  • W Wojewódzkim Konkursie Literackim na Pracę Pisemną dla Gimnazjalistów "Mam pomysł na swoje życie" i "Kolega przyjaciel czy wróg" Emilia Stawecka z kl. 2 a  zajęła  aż dwa  I miejsca.  Wyróżnienia uzyskali uczniowie klasy 2d Weronika Bromboszcz i Mateusz Mielczarek.

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek) 

  • Zuzanna Zych  i Andrzej Ulbrych zajęli I miejsce w Powiatowym Konkursie  Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza.

(Opiekun:  p. Janina Podpora)

  • Oliwia Stawecka zajęła II miejsce a Emilia Stawecka III miejsce  w Konkursie Literackim „Piszę list do Ciebie…”. Konkurs zorganizowała Biblioteka Zespołu Szkół    nr 5  w Tychach

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek)

 

 Nasze sukcesy w roku szkolnym 2016/2017

 

O sukcesach SPORTOWYCH na stronie sportowej szkoły ZAPRASZAMY :)

 

 

Wiktoria Lenczewska została finalistką konkursu przedmiotowego z geografii.  Opiekunką uczennicy była p. Bożena Pawlica

 

 


Do 3 etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii zakwalifikowała się: Wiktoria Lenczewska z klasy 3B.
Opiekunką uczennicy była pani Bożena Pawlica

 


Do 2 etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego zakwalifikowali się
:

Martyna Jeleń - j. polski - opiekun: p. K. Grobosz

Wiktoria Lenczewska - geografia - opiekun: p.Bożena Pawlica

 

 
W Powiatowym Konkursie Poetyckim "Bez tytułu" Wiktoria Wagner zajęła II miejsce a Martyna Pająk III miejsce.
 
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).
 
W Powiatowym Konkursie Literackim "Nie bez powabów jest ten straszny świat" inspirowanym myślą Wisławy Szymborskiej "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" w kategorii proza Hanna Farbicka zajęła II miejsce, Emilia Stawecka III miejsce, a wyróżnienia uzyskały Julia Domżoł i Martyna Pająk (wszystkie z kl. 1a).
 
(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

Działające w naszej szkole Kółko Małych Form Teatralnych uczestniczyło 26 kwietnia w Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „WIOSNA, NADZIEJA, RADOŚĆ”. Sztuka „W teatrze życia” została nagrodzona II miejscem. Skład zwycięskiego zespołu to: Małgorzata Kapiczak – 3a, Gabriela Serafin – 3A, Karolina Jarczyk – 3B, Tomasz Jarczyk – 2B, Jakub Jarzyna – 2B, Zbyszek Serafin – 2B Emilia Październy – 1A, Kinga Faron – 1A

(Opiekun: p. Katarzyna Górka-Grobosz)

Nadia Przytuła, Kinga Faron i Wiktoria Wagner zostały laureatkami Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

W XIII Powiatowym Konkursie Historycznym " Odkrywamy naszą przeszłość" I miejsce zajął Daniel Hulbój z klasy 2b (ex), natomiast II miejsce - Kamil Safaryjski z klasy 2b (ex)

(Opiekun: p. Magdalena Hajduk)

W Powiatowym Konkursie (gra terenowa) "Krwawy wiek XVI" drużyna z klasy 3A w składzie : Martyna Jeleń, Małgorzata Kapiczak, Klaudiusz Karolewski zajęła II miejsce.

(Opiekun: p. Grażyna Szafrańska)

W II Powiatowym Konkursie Logistycznym "Ty też zostań logistykiem" III miejsce zajął Marcel Polc z klasy 3E.

(Opiekun: p. Magdalena Hajduk)

Działające w naszej szkole Kółko Małych Form Teatralnych w składzie: Małgorzata Kapiczak – 3A, Gabriela Serafin – 3A,Karolina Jarczyk –3B, Tomasz Jarczyk – 2B, Jakub Jarzyna – 2B, Emilia Październy –1A, Kinga Faron – 1A. zajęło III miejsce w XVI Rejonowym Festiwalu Teatralnym Młodzieży Gimnazjalnej w Tychach.

(Opiekun: p. Katarzyna Górka-Grobosz)

Julia Pruś z klasy 2b zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Złamane pióro".

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

Jakub Skrzypczyk z klasy 2b zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym "GimKomp".

(Opiekun: p. Iwona Malik)

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w etapie miejskim II miejsce drużynowo zajęli Krzysztof Szuster z klasy 2b Kacper Maciejak z klasy 2b Mateusz Nalepa z klasy 3a. Indywidualnie Krzysztof Szuster zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego.

(Opiekun: p. Beata Osmęda)

Drużyna w składzie Piotr Patalong, Maksymilian Szymański, Maciej Nowak i Krzysztof Gach zajęła 3 miejsce w X edycji powiatowego konkursu"Czy będziesz dobrym technikiem" organizowanym przez ZST w Mikołowie.

(Opiekun: p. Beata Osmęda)

W konkursie literackim na pracę pisemną dla gimnazjalistów "Mam pomysł na swoje życie" i "Kolega przyjaciel czy wróg" Martyna Pająk zajęła I miejscez, II miejsce przypadło Julii Pruś , a wyróżnienia uzyskały Kinga Faron, Wiktoria Wagner i Maja Polańska

(Opiekun: p. Justyna Jakubaszek).

Drużyna uczniów z klasy 2b w składzie: Zbigniew Serafin i Adam Uklański, która zajęła II miejsce w kategorii TM w XXXVII Wojewódzkich Marszach na Orientację ,,Pierwszy śnieg” .Wyróżnienie w kategorii TD otrzymała drużyna z klasy 1a w składzie: Kinga Faron, Julia Bodera i Kacper Kurzeja.

(opiekun: p. Bożena Pawlica)

Weronika Szołtys, została laureatką międzyszkolnego konkursu literackiego „Piszę list do Ciebie”organizowanego przez Bibliotekę Zespołu Szkół nr 5 w Tychach. Weronika napisała list,który przyniósł jej III miejsce w kategorii literackiej dla uczniów gimnazjum.

(Opiekun: p. B. Raudner)

Julia Pruś zajęła II miejsce a Wiktoria Wagner III miejsce w konkursie literackim "Mój sposób na udane wakacje"

(Opiekun: p. J. Jakubaszek

Piotr Patalong z klasy 2B i Maciej Jarnot z klasy 3B zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkiego konkursu matematycznego "Nudna matematyka".

(Opiekun: p. Bronisława Hoffman - uczeń klasy II i p. Iwona Malik -uczeń klasy III)

Marcel Polc został  laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2017".

(Opiekun:  p. Justyna Jakubaszek)

f t g m