• 1

    Budynek od ul. Krakowskiej

  • Rajd Kukuczki

  • Pasowanie na ucznia

  • 4

    Izba Regionalna

  • Dzień języków obcych

  • Pasowanie na przedszkolaka

Copyright 2024 - Custom text here

Komers i zakończenie roku szkolnego

W środę 21 czerwca ósmoklasiści przeżywali wyjątkowy wieczór Komers rozpoczęła p. dyrektor życząc wszystkim uczniom wspaniałej zabawy - ostatniej w murach naszej szkoły. Zarówno ósmoklasiści jak i nauczyciele wspaniale się bawili. Ten wieczór  długo zostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zajęli się organizacją tego wspaniałego balu.

Komers

W piątek odbyły się dwie  akademie na zakończenie roku szkolnego 2022/203 dla ósmoklasistów żegnających szkołę i pozostałych klas 1-6. Naszym absolwentom życzymy wiary w siebie i  wytrwałości i dobrego startu w nowych szkołach. Wszyskim uczniom dobrego odpoczynku wakacyjnego i nabrania sił na nowy rok szkolny.

Pożegnanie ósmoklasistów

Zakończenie roku szkolnego

 

 

Wycieczka do Londynu

Londyn dzień pierwszy 🇬🇧
 
Dzień pierwszy naszego wyjazdu rozpoczęliśmy od Królewskiego Obserwatorium Greenwich The Greenwich Observatory następnie Tower of London wraz z królewskim skarbcem the Crown Jewels, byliśmy również pod Tower Bridge, przechodziliśmy przez dzielnicę finansową the City, wyjechaliśmy na 6 piętro biurowca aby podziwiać katedrę św Pawła oraz panoramę Londynu. Byliśmy na moście Millenium Bridge i widzieliśmy teatr Szekspira the Globe. Podróżowaliśmy metrem 🚉, pociągiem oraz czerwonym piętrowym autobusem 🚌 To był dzień pełen wrażeń.
 
 
Londyn dzień drugi 🇬🇧
 
Spacerowaliśmy dziś ulicą rządową Londynu, zrobiliśmy sobie zdjęcia na tle Big Bena, byliśmy pod Opactwem Westmisterskim The Westminster Abbey, gdzie mają miejsce koronacje oraz śluby członków rodziny królewskiej.
Mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty pod Pałacem Buckingham. Następnie przeszliśmy obok 10 Downing Street, gdzie urzęduje Premier Wielkiej Brytanii oraz przez Trafargal Square gdzie znajduje się kolumna Admirała Nelsona. Zobaczyliśmy również jak wygląda China Town.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki.
Dzień był intensywny ale sądząc po dopisujacych humorach 😁😁😁 możemy stwierdzić, że bardzo udany.
 
 
Londyn dzień trzeci 🇬🇧
 
Nasz dzień rozpoczęliśmy od spotkania z celebrytami oraz z rodziną królewską 👑 czyli odwiedziliśmy słynne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.
Następnie udaliśmy się na dworzec King's Cross gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcia przy słynnym przejściu na peron 9 i 3/4 🛒, z którego odjeżdża pociąg 🚂 do Hogwartu.
Spacerkiem udaliśmy się do British Museum, w którym mieliśmy ważne zadanie odszukania 14 niezwykłych eksponatów. Na wszystkich, którzy wykonali zadanie czekała mała niespodzianka.
Ostatnim, i dla niektórych, najbardziej wyczekiwanym punktem programu były zakupy na Oxford Street - oczywiście udane 😁
 
Londyn dzień czwarty 🇬🇧
 
Rano pożegnaliśmy się z naszymi host families 🙋🙋🙋 tj. rodzinami goszczącymi. Udaliśmy się na przejażdżkę London Eye🎡, a następnie na rejs po Tamizie. Dopłynęliśmy do dzielnicy Greenwich, gdzie zwiedziliśmy National Maritime Museum 🛳️ czyli Muzeum Morskie. Ostatnie zakupy, obiadek 🍽️ i o 15.30 wyjechaliśmy w podróż powrotną do domu🏠
Wszyscy bardzo zmęczeni, ale też zadowoleni, z żalem opuściliśmy Londyn 🇬🇧.
All is well that ends well 🙂
 
Zdjęcia w galeriach:

Festyn szkolny 2023

30 maja w naszej szkole odbył się festyn szkolny. Pogoda i humory dopisały. Występy taneczne i wokalne naszych uczniów i nauczycieli,  zumba, dmuchańce,  słodkie  stoiska, regionalne potrawy, grill, popcorn, wata cukrowa, liczne atrakcje dla dzieci, rozgrywki sportowe, pokazy OSP oraz piłkarzy Ruchu Chorzów, którzy aby wspomóc dalsze leczenie pani Bogusi Raudner wystawili na licytację koszulkę klubową.  Wspaniale się wszyscy bawili , a to wszystko w szczytnym celu, bo przecież „Razem możemy więcej”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia relacji!

SPONSORZY FESTYNU SZKOLNEGO:   

Czytaj więcej...

Młode Talenty - rozdanie nagród

 

4 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie XV Szkolnego Festiwalu Młodych Talentów. Pamiątkowe statuetki z napisem TALENT Szkoły Podstawowej nr 10 wręczały Dyrektor szkoły pani Ewelina Kukla i Przewodnicząca Rady pani Kamilla Cybulska. Jury przyznało w tym roku 26 statuetek, a wszyscy uczniowie, którzy zaprezentowali swoje talenty, otrzymali słodycze. Fundatorem nagród była Rada Rodziców naszej szkoły.

Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Poniżej prezentujemy prace plastyczne przygotowane na Festiwal Młodych Talentów.

 

Młode Talenty 2023

 

   Wyniki XV Szkolnego Festiwalu Młodych Talentów

Czytaj więcej...

 π  Tydzień nauk ścisłych π

Od 1988 roku 14 marca obchodzone jest święto liczby π.  Obchody Dnia Liczby π. są okazją  do czerpania radości z matematyki i innych nauk ścisłych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano „Tydzień  nauk ścisłych”. Do zabawy z matematyką włączyła się cała szkoła.Dla klas 4 zorganizowano  konkurs QR „Zagadki matematyczne”,  klasy 5 i 6 wykonały prace graficzne z wykorzystaniem figur geometrycznych. Dodatkowo w klasach  6 odbyły się lekcje tematyczne „Rysujemy w układzie współrzędnych”. Dla klas 8 przygotowano konkurs interdyscyplinarny (matematyka, informatyka, chemia). Klasy 8 rywalizowały w drużynach dwuosobowych.Przeprowadziły  doświadczenia chemiczne, zmierzyły się z problemami informatycznymi oraz zadaniami matematycznymi. Dla klas wszystkich poziomów przeprowadzono Konkurs „Matematyka w obiektywie”.  Nie zabrakło także konkursów pozaszkolnych.  Ósmoklasiści brali udział w Powiatowym konkursie matematycznym zorganizowanym przez  I LO , a czwartoklasiści przystąpili do drużynowego Powiatowego turnieju matematycznego w Wyrach. Nie możemy także zapomnieć o udziale naszych uczniów w  Międzynarodowym konkursie „Kangur matematyczny”.
Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zorganizowano zajęcia kreatywne „Ile matematyki wokół nas” .

 Mamy nadzieję, że udało się nam pokazać, że matematykę da się lubić.

Zdjęcia w galerii.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

W dniu 08.03.2023 odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.🔥🔥
W obecności przedstawicieli OSP Mikołów wyłoniono trójkę przedstawicieli ,
którzy będą reprezentować szkołę na eliminacjach miejskich Turnieju.

 

Miejsce I - Maja Nalczyk kl. 5a
Miejsce II - Jan Pietrzyk kl. 8d
Miejsce III - Lena Białek kl. 5a

GRATULUJEMY 😊

Dzień Otwarty

W minioną środę nasze szkolne progi przekroczyli przyszli pierwszoklasiści, by w ramach Dnia Otwartego nie tylko zwiedzić naszą szkołę, ale przede wszystkim przekonać się, że w szkole jest super. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem zostali serdecznie przywitani przez dyrektor szkoły p. Ewelinę Kuklę, nauczycieli oraz uczennice klasy 2a, które w rytmicznym tańcu 💃 zaprezentowały zdobyte w szkole umiejętności. Ponadto na naszych gości czekało wiele atrakcji w postaci zabaw ruchowych 🤾, aktywności plastycznych 🖌, nauki gry na ukulele 🎶, a nawet doświadczeń chemicznych 💥. Nie zabrakło również gier i zabaw w języku angielskim 🇬🇧 oraz rozwijających umiejętności matematyczne 📐. Z kolei w naszej Izbie Regionalnej mogli zobaczyć zwycięską opowieść naszych uczennic "Mikołowskie kozy", a wszystko to w postaci teatrzyku Kamishibai. Rodzice mieli okazję, by porozmawiać z nauczycielami oraz poznać bogatą ofertę naszej szkoły.

Zapraszamy i czekamy na Was we wrześniu 😊 . Przypominamy, że rekrutacja nadal trwa. 

Zdjęcia w galerii

Jeśli ktoś nie mógł osobiście nas odwiedzić w Dniu Otwartym, to nic straconego. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej szkoły w formie wirtualnej prezentacji. 

  Wirtualny Dzień Otwarty

 

NASZA SZKOŁA GRAŁA Z WOŚP!!!

Przez cały styczeń w naszej szkole stała stacjonarna puszka WOŚP. Wolontariusze SKW "Pomocna Dziesiątka" na terenie szkoły
organizowali akcje wspierające tę inicjatywę: sprzedaż muffinów 🍩  i galaretek. 🍧
W dzień finału wolontariusze kwestowali w różnych miejscach na terenie Mikołowa
oraz przygotowywali siedzibę sztabu i towarzyszące imprezy.
Dziękujemy ♥♥♥ wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.
Dzięki Wam na cele WOŚP społeczność szkolna SP 10 przekazała łączną kwotę 9 173,00 !!!!!!!

Mistrz Ortografii

12 stycznia odbył się Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Dyrektora Szkoły, w którym wzięło udział 39 uczniów klas II-VIII.

MISTRZAMI ORTOGRAFII  klas II- IV zostali (ex aequo) IGOR KRÓL z  kl. 2c i PIOTR OSTAPOWICZ z kl. 4a, a w klasach starszych V-VIII zwyciężyła MAJA MALINOWSKA z  kl.8d.

Nagrodą dla Zwycięzców jest  Pióro Dyrektora Szkoły i celująca ocena z języka polskiego.
Oceny celujące za poprawnie (z niewielką liczbą błędów) napisane dyktando otrzymują również:
Hubert Rajnoga 2c,Paulina Szpalerska 3b, Natalia Kocimska 2a, Mikołaj Spłuszka 4c, Barbara Garcarzyk 5b, Maksymilian Góra 5c, Hanna Grzegorczyk 6b, Milena Paprocka 8a.

                                                                                                       GRATULUJEMY 😊

Zaproszenie na kiermasz

 

 Pasowanie na czytelnika

W poniedziałek i wtorek w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych poznali zasady korzystania z biblioteki oraz dowiedzieli się jak należy dbać o książki.
Po złożeniu przyrzeczenia zostali czytelnikami.
Dzieci otrzymały z tej okazji Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą:
książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

 

Wyprawki czytelnicze sfinansował Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Zdjęcia w galerii

Code Week- Europejskiego Tygodnia Kodowania

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do Code Week- Europejskiego Tygodnia Kodowania. W ramach akcji w naszej szkole odbyło się wiele zajęć z kodowania i programowania.

W klasach młodszych:

-warsztaty Pierwsze Kroki w Programowaniu - poznajemy ozoboty - klasy 1
-programowanie z ozobotami, zagadki w escape roomie, dyktanda graficzne na macie do kodowania itp. - klasy 2-3

W klasach starszych:

-programowanie i kodowanie na lekcjach informatyki i matematyki
- utrwalanie słownictwa w języku angielskim z pomocą ozobotów i maty do kodowania
- zajęcia z ozobotami i goglami VR na lekcjach przyrody
--poznawanie sportów za pomocą gogli VR

W świetlicy:

- zajęcia z ozobotami
- gry i zabawy logiczne na macie do kodowania
-zakodowane dyktanda graficzne
- zaszyfrowane wiadomości na zajęciach z języka hiszpańskiego Hola Espana  
- programowanie pociągu Smart Train Intelino
Do naszej Akcji dołączyły również przedszkolaki, które uczestniczyły w takich zajęciach jak:
- jesienne kodowanie
- kolory i kształty na macie do kodowania

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną zakodowaną zabawę i zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Konkurs interdyscyplinarny "Znam swoje miasto"

 

W dniach 15 – 17 listopada odbywał się w mikołowskich szkołach konkurs interdyscyplinarny Znam swoje miasto. Był to konkurs wiedzy o Mikołowie organizowany z okazji 800-lecia Mikołowa. Nasza szkoła organizowała etap dla kl. 1 – 3.

Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwym testem w którym wykazali się wiedzą o naszym mieście.

W jakim województwie leży Mikołów❓

Jak nazywa się burmistrz Mikołowa❓

Kto jest autorem pierwszej książki o historii Mikołowa❓

Co produkowano w pierwszej fabryce powstałej w Mikołowie w XIX w.❓

To tylko niektóre z pytań. Później uczniowie mieli za zadanie rozpoznać, który z dwóch obiektów znajduje się w Mikołowie. (organizatorom najwięcej trudności sprawiło znalezienie podobnego Ratusza 😉). Kolejna konkurencja to było ułożenie puzzli przedstawiających najbardziej charakterystyczne obiekty w Mikołowie oraz nazwanie ich. W ostatniej konkurencji dzieci zmieniły się w giermków i rycerzy. Ich zadaniem było zdobycie kolorowych piórek. Dodatkową trudnością było to, że piórka ukryte były w balonach, a rycerz miał zasłonięte oczy. Po zdobyciu swoich trofeów drużyna musiała je przykleić w prawidłowej kolejności na pióropuszu rycerza, który znajduje się na najbardziej współczesnym herbie Mikołowa.

Ze wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie fantastycznie, a o podziale miejsc na podium zdecydowała dogrywka. 😊

Najlepsze drużyny to:

I miejsce – SP 10 w składzie: Feliks Goli, Hanna Malmon, Nikola Plewnia

II miejsce – SP 11 w składzie: Oliwia Strzelczyk, Anna Bugdol, Wiktoria Stachoń

III miejsce – SP 6 w składzie Bartosz Studnicki, Emilia Nowak, Jagoda Weber

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarzem

W czwartek 10 listopada mieliśmy w szkole niezwykłego gościa. Marek Michalak, bo o nim mowa, to były rzecznik praw dziecka, ale przede wszystkim autor książki Opowieści o tym co w życiu ważne. Książka ta to zbiór opowiadań o sprawach ważnych dla każdego dziecka. Bohaterem książki są dzieci pisarza – Miłosz i Julka. W spotkaniu towarzyszył p. Markowi jego syn. Niecodzienne było więc to, że mogliśmy się spotkać jednocześnie z autorem książki i jej bohaterem.

Czy Pana dzieci zgodziły się, żeby zostać bohaterami książki? Jakiej rasy jest Pana pies? Czy wolno bić dzieci? To tylko niektóre z pytań zadanych przez uczniów na które Pan Marek odpowiadał z wielką cierpliwością. Dowiedzieliśmy się również, że kolejna część książki już jest przygotowywana. A na koniec spotkania ustawiliśmy się w kolejce po autograf.

Książka pana Marka Michalaka z autografem dla wszystkich czytelników już wkrótce będzie do wypożyczenia w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy 🤗🤗

Zdjęcia w galerii

Akademia dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia
dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie kl. 5a przygotowali program artystyczny,

na który składały się recytacje wierszy i przypomnienie bolesnych kart historii naszego kraju.
Całość uświetnili uczniowie kl. 4a,
tańcząc poloneza oraz chór szkolny śpiewający pieśni patriotyczne i o wolności.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali Marsz, marsz Polonia.

Zdjęcia w galerii

Konkurs wiedzy o Królowej Elżbiecie II - Milionerzy

W dniu 2 listopada odbył się konkurs wiedzy o Królowej Elżbiecie II - Milionerzy, zorganizowany w ramach Dni Języków Obcych. Była to druga edycja tego konkursu. Udział w konkursie wzięły następujące reprezentacje:
 
4a - Jagoda Brombszcz, Alicja Bojdoł
4b - Oliwia Mann, Natalia Kopiec
4c - Mikołaj Spłuszka, Marcin Kasperczyk
5a - Amelia Pietrasik, Maja Malczyk
5b - Lena Janik, Oliwia Cichy
5c - Milena Grzegorczyk, Florian Kaiser
6a - Kacper Niemiec, Piotr Pasiut
6c - Piotr Charyga, Jan Goli.
 
Uczniowie musieli zmierzyć się z 12 pytaniami. Do wykorzystania były 3 koła ratunkowe: sms do przyjaciela, pytanie do publiczności oraz skorzystanie z Internetu.
 
A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Amelia Pietrasik, Maja Malczyk. Uczennice zdobyły maksymalną liczbę punktów i zachowały 1 koło ratunkowe!
II miejsce -  Piotr Charyga, Jan Goli
III miejsce -  Lena Janik, Oliwia Cichy
 
Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
 

Stoisko WYBIERZ KSIĄŻKĘ.

 

W ramach kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
w Szkole Podstawowej nr 10 dziś 8 listopada zostało otwarte stoisko WYBIERZ KSIĄŻKĘ.

📚 WYBIERZ KSIĄŻKĘ zamiast ciągłego przebywania w Internecie,

📚 WYBIERZ KSIĄŻKĘ zamiast frustracji i przemocy,

📚 WYBIERZ KSIĄŻKĘ zamiast nudy i apatii,

📚 WYBIERZ sobie KSIĄŻKĘ – dosłownie - z naszej półki !

Codziennie będziemy uzupełniać półki o nowe pozycje, aż do wyczerpania zapasów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom
za włączenie się do akcji i przekazanie książek.

Kampania społeczna  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Tegoroczne hasło kampanii to  „Empatyczni razem mamy moc”👪👪💪👪  Trwa ona od 01.11.2022r. do 19.11.2022r. Kolorem kampanii jest pomarańczowy. Celem tej kampanii jest przyłączenie się do protestu przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci. W naszej szkole chciałabym, aby ten czas był okazją do zadbania o siebie i swoich kolegów, okazywania  wzajemnie dobra, znalezienia w sobie empatii czyli wrażliwości na potrzeby i uczucia innych ludzi.

Na terenie szkoły pojawi się kilka akcji związanych z tą kampanią. W dniu 02.11.2022r. ubieramy się na pomarańczowo  albo zakładamy jakiś pomarańczowy akcent w ubraniu👒 i po przyjściu do szkoły przypinamy pomarańczowa wstążeczkę ( będziemy ją nosić 19 dni),  będą ją rozdawać wyznaczeni uczniowie. Na korytarzu obok sekretariatu powstanie 🌳 drzewo gdzie przyczepimy nasze dłonie ✋✋✋ jak wyraźny znak protestu przeciw przemocy, a na przeciwko drzewa zostanie przygotowany stragan, gdzie będą się pojawiać smaczne pomarańczowe przekąski🍋🍤, którymi będzie można się poczęstować. W kolejnych dniach kampanii  wychowawcy będą mieli dla was i inne niespodzianki.

Liczę, że miło spędzimy ten wyjątkowy czas nie zapominając jakie jest przesłanie kampanii.

pedagog szkolny.

Zdjęcia w galerii

VII Rajd im. J. Kukuczki

19 października 2022 r. uczniowie klas 4a, 4b i 4c uczestniczyli
w VII Rajdzie Górskim im. J. Kukuczki z metą w schronisku turystycznym Stefanka na
Koziej Górze.
Wędrowaliśmy szlakami turystyczny Beskidu Śląskiego z myślą ,
że ,,W górach jest wszystko co kochamy - podziwiając uroczą Dolinę Bystrej,
kręte ścieżki Cygańskiego Lasu, osnute mgłą szczyty Kilmczoka i Szyndzielni
wczuwając się w leśną ciszę i szelest jesiennych liści, aby zdobyć szczyt.
Kilka razy mieliśmy okazję natknąć się na salamandrę plamistą.
Po dotarciu na metę przy watrze upiekliśmy kiełbaski,
rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny i rozwiązywaniu testu o Jerzym Kukuczce.

Dziękujemy Radzie Rodziców z sfinansowanie przejazdu autokarem.

Zdjęcia w galerii

Piraci opanowali szkołę!

 

W ramach obchodów Dni Języków Obcych 24.10.22 odbyła się piąta piracka gra terenowa dla uczniów czwartych klas.

Uczniowie szukali skarbów pirata, zbierali złote dukaty i rozwiązywali zagadki w języku angielskim.  Serdecznie podziękowania dla uczniów klasy 6a, którzy pomogli w prowadzeniu zabawy. 

Zdjęcia w galerii.

Obchodów Dni Języków Obcych

 

  🇮🇪🇩🇪🇬🇧 W ramach obchodów Dni Języków Obcych klasy IV-VIII
przygotowały dzisiaj stoiska, na których zaprezentowały kulturę i tradycje
wybranych państw. Mieliśmy okazję skosztować przepysznych przysmaków z całego świata.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie.
🇬🇧🇩🇪🇮🇪

 

 

Zdjęcia w galerii

 

JEDNYM CHÓREM🎼🎼🎼

 

 

***POSŁUCHAJ na YouTube***

17.10 w naszej szkole odbyło się przesłuchanie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU.🎖️
Pod kierownictwem pani Izabeli Szczerbowskiej 197 uczniów, chórem  odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego oraz dwie pieśni hymniczne Marsz, marsz Polonia oraz Gaude Mater Polonia w języku łacińskim. 🎼
Prezentację oceniało jury złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie sztuki muzycznej:  profesora i rektora Akademii Muzycznej w Krakowie - pana Stanisława Krawczyńskiego  oraz profesor i dyrygent Aleksandry Paszek-Trefon z Akademii Muzycznej w Katowicach. Występ uczniów był niecodziennym przeżyciem, dostarczył wszystkim wiele emocji i wzruszeń.
 
 
Gratulujemy i dziękujemy!👏👏🎼
 
Konkurs Narodowego Centrum Kultury sfinansowano ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego.
 
 
 

Pasowanie na ucznia.

12 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych oraz starszaki zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz miasta Stanisław Piechula. Pierwszoklasiści i starszaki ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie. Najpierw jednak wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy czwartej wzięli udział w przedstawieniu. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ze starszakami ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły - Ewelina Kukla dokonała symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Zdjęcia w galerii

 

 

Ogólnopolski Konkurs dla szkół podstawowych  DO HYMNU

Nasza Szkoła została zgłoszona do  V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych  DO HYMNU, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Przesłuchanie odbędzie się 17.10. na sali gimnastycznej naszej szkoły.

„Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

 

 

 

GRONIE 1939 – Pamiętamy!

Jak co roku  17 września
Poczet sztandarowy naszej szkoły
wraz z pocztami innych mikołowskich szkół,
uczestniczył we Mszy św. w Bazylice św. Wojciecha
oraz  uroczystościach pod Pomnikiem na Groniach.
To właśnie tam 17 września 1939 roku hitlerowcy
zamordowali 11 powstańców śląskich i 1 harcerza.

 W trakcie "apelu poległych" odczytano nazwiska rozstrzelanych,
odśpiewano "Rotę", zapalono znicze i złożono kwiaty.

 

Zdjęcia w galerii

 

 

Sierżant Hektor z wizytą w szkole

  W piątek nasze przedszkole i szkołę
odwiedził sierżant Hektor
wraz z policjantami z
Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.
Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom
podstawowe zasady bezpieczeństwa
podczas poruszania się w drodze do szkoły,
zwracali uwagę nie tylko na przepisy,
ale również podkreślali jak ważne są elementy odblaskowe ubioru
podczas poruszania się w pobliżu drogi w porze wieczorowo-nocnej.
 
 
 
 
 
f t g m