• 1

  Szkoła Podstawowa nr 10

 • 2

  Rajd Kukuczki

 • 3

  Pasowanie na ucznia

 • 4

  W izbie regionalnej

 • Jasełka

Copyright 2020 - Custom text here

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Nasza szkoła już po raz kolejny świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
W tym roku uczestniczymy w akcji Pomoc dla Jemenu.
Dziś ubraliśmy się na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane..

Zapraszamy do odbycia Wspólnej podróży po Jemenie. Sytuacja w Jemenie jest bardzo trudna, najbardziej cierpią dzieci. Obejrzyjcie z całą rodziną materiał, który przybliży Wam obraz kraju dotkniętego kryzysem humanitarnym. Porozmawiajcie o tym, co zobaczyliście. Z jakich praw nie mogą korzystać dzieci w Jemenie? Dlaczego? Jak można to zmienić. Poszukajcie odpowiedzi na pytania na stronie www.unicef.pl/jemen

Link do filmu:
 
Dziś ubraliśmy się na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Swoje zdjęcia możecie zamieścić w komentarzach.
 
#PomocdlaJemenu
 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Polska  - moja Ojczyzna"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu plastycznego na PLAKAT POD HASŁEM: Polska- moja Ojczyzna

W kategorii klas I-III zwyciężyły:

I miejsce Hanna Pieczul kl.IIc,
II miejsce Oliwia Cichy kl.IIIb,
III miejsce Oliwia Kudłacik kl.Ib

Wyróżnienia:

Zuzanna Malinowska kl. IIa, Pola Traczykiewicz kl. IIc, Gabriela Orlik kl. IIb

W kategorii kl.IV-VIII zwyciężyły:

I miejsce Karolina Gruszka kl.VIc
II miejsce Marta Kozina kl.IVb
III miejsce Jessica Sołtysiak kl.IVa

Gratulujemy zwycięzcom!


Odbiór nagród będzie możliwy po powrocie Uczniów z nauki zdalnej.

Karolina Fic,
Damian Kopiec

Prace uczennic  klas IV-VIII:

 

Prace uczennic  I-III:

 

KLASA ROKU

Posumowanie konkursu KLASA ROKU w roku szkolnym 2019/2020.
 
W konkursie oceniana była aktywność klas w następujących imprezach:
 
Dzień Patrona Szkoły
Dzień Języków Obcych
Dzień Spódnicy i Krawata
30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka
Dzień Pluszowego Misia
Czapka Świętego Mikołaja
Dekoracja Świąteczna
Dzień Bohatera Lektur Szkolnych
Dzień Śpiocha
Góra Grosza
Walentynki 
Dzień św. Patryka
 
WYNIKI KONKURSU
 
Kategoria klasy I-III
 
I miejsce - 70 punktów - klasa 3a - wychowawca p. Katarzyna Smolka
II miejsce - 67 punktów - klasa 4b - wychowawca p. Justyna Zawada (w klasie I-III)
III miejsce - 59 punktów - klasa 2b - wychowawca p. Regina Mosz
 
Kategoria klasy IV – VIII
 
I miejsce - 88 punktów - klasa 6c - wychowawca p. Sandra Malczyk
II miejsce - 79 punktów - klasa 7b - wychowawca p. Iwona Malik
III miejsce - 70 punktów - klasa 7a - wychowawca p. Grażyna Szafrańska
 
Wszystkim uczniom oraz wychowawcom klas serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie szkolne. Dziękujemy również Radzie Rodziców która ufundowała vouchery dla klas, które zajęły I miejsce (klasa może je wydać na wybrany przez nią cel) oraz słodkie upominki dla klas, które zdobyły II i II miejsce.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

W roku szkolnym 2019/2020 nasz szkoła otrzymała Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka.
Program Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych.
Skupia się na tematyce bezpieczeństwa w czterech obszarach aktywności dziecka: na drodze, w domu, szkole oraz w Internecie.
Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas I.
Podczas zajęć omówione zostały zasady bezpiecznych zachowań wraz z sytuacjami, które mogą być dla dzieci niebezpieczne.
W czasie Programu uczniowie uczyli się podstawowych zasad ruchu drogowego, schematu udzielania pierwszej pomocy
oraz prawidłowego reagowania w przypadku zagrożeń.
Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikowały swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii
rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Koordynatorem programu była p. Karolina Fic

 

 

Pasowanie na ucznia 2020

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w naszej szkole.
W tym roku uroczystość pasowania na ucznia odbyła się 21 października. Przysięgę złożyli uczniowie dwóch klas pierwszych: 1a i 1b. W związku z reżimem sanitarnym ( Covid-19) uroczystość została podzielona na 2 tury i odbyła się w salach lekcyjnych klas 1a i 1b w ograniczonym składzie, bez udziału rodziców.
Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych elementów ślubowania.Klasy 1a i 1b zaprezentowały piękne programy artystyczne. Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia specjalnie na tą okoliczność przygotowanym ołówkiem.
Zaraz potem wręczyła każdemu pierwszakowi pamiątkowe dyplomy.
ŻYCZYMY PIERWSZOKLASISTOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I SAMYCH DOBRYCH CHWIL W SZKOLE.
 
Zdjęcia w galerii

Dzień otwarty

04 marca 2020 r. po południu naszą szkołę odwiedzili goście. Szkolne korytarze zapełniły się dziećmi i ich rodzicami, którzy przyszli zobaczyć co przygotowali dla nich nauczyciele. Atrakcji było co niemiara. Dzieci mogły zobaczyć ciekawostki biologiczne oraz geograficzne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne - każdy mógł się na chwilę stać „młodym chemikiem”.  Oprócz rozrywek dla umysłów ścisłych były również gry i zabawy z językiem polskim i angielskim. Dzieci mogły uczestniczyć także w zajęciach komputerowych, ruchowych i plastycznych. Bardzo chętnie bawiły się ozobotami i grały w koło fortuny. Chętnych nie zabrakło również, aby wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną. Na zakończenie można było podziwiać  „Izbę Śląską”, w której można było zjeść tradycyjną "sznitę z fetem".

Mamy nadzieje, że wszyscy się dobrze bawili oraz, że spotkamy się we wrześniu.

Do zobaczenia.

Zdjęcia w galerii

Zabawy karnawałowe


 

Jak tradycja nakazuje w lutym uczniowie naszej szkoły  biorą udział w zabawie  karnawałowej. Przy wesołej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Najmłodsi, jak co roku, przebrali się za ulubione  postaci z bajek. Nie zabrakło księżniczek, czarodziejek, piratów, cyganek, byli też policjanci i atleci. Starsi uczniowie tańczyli w rytm muzyki przygotowanej przez DJ-ów Pawła i Tomka.

Zdjęcia w galeriach: klasy 1-3, klasy 5-8

Spektakl edukacyjny  "Burza mózgów"

 

18.02.2020 roku uczniowie klas 1-6 obejrzeli spektakl edukacyjny  "Burza mózgów" w wykonaniu aktorów teatru  Bajaderka poruszający bardzo ważne kwestie dotyczące unikania i życia bez używek.

Zdjęcia w galerii

Zaprzysiężenie Młodzieżowej Rady Miejskiej

 

9 grudnia w Białym Domku odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Wybrani młodzieżowi radni otrzymali zaświadczenia oraz złożyli ślubowanie. Gratulujemy naszej Radnej - Kindze Kapuścik i życzymy powodzenia oraz sukcesów!

Spotkanie z Seniorami

 

Uczniowie klasy 2a  spotkali się w Bibliotece Miejskiej z mikołowskimi Seniorami, dzieci zaprezentowały szanownym gościom, program artystyczny nawiązujący do wyjątkowego okresu Świąt Bożego Narodzenia, wprowadzając tym samym zebranych gości w wyjątkowy nastrój.

Zdjęcia w galerii

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

 

Uczniowie klasy 3a, 2a, 2b oraz 2c zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce gdzie pokonali około 3 km krętych korytarzy, podziwiali majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Poznali historię i tajemnice kopalni. Mieli przyjemność usłyszeć kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.Usłyszeli legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię.

Zdjęcia w galerii

Idą święta...

Tradycyjnie jak co roku w grudniu w naszej szkole odbył się kiermasz przedświąteczny. Został on zorganizowany przez Radę Rodziców oraz nauczycieli. Na  stoiskach  znalazły się własnoręcznie przygotowane przez dzieci i rodziców ozdoby, takie jak: choinki, bombki, aniołki, gwiazdki, lampiony, itp. Można było również zjeść pyszne ciasta i pierniki w pięknie udekorowanych kawiarenkach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się smaczne pierogi, krokiety oraz chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Imprezami towarzyszącymi były jasełka i licytacja stroików. Na zewnątrz przygotowano grilla, na którym serwowano kiełbasy, karczki oraz hamburgery. Wszędzie panowała świąteczna i rodzinna atmosfera.

Zdjęcia w galerii.

Dzień Bohaterów Lektur Szkolnych

13 grudnia w naszej szkole znów pojawiły się postacie z lektur, w które wcielili się uczniowie z okazji dnia Bohaterów Lektur Szkolnych.  Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie za wybranego bohatera. W kategorii uczniów klas młodszych (I – III) zwyciężyli Bartek Ajchsztet z klasy III c jako pies Lampo, a także Martyna Badura z III c, która była pingwinkiem z książki „Zaczarowana zagroda”. Wśród starszych uczniów  (V – VIII) pierwsze miejsce zdobyła Karolina Brzozowska z VI c, rewelacyjnie prezentując postać czarnoskórego Kalego  z powieści „W pustyni i w puszczy”. Drugie miejsce jury przyznało Karolinie Gruszce z Vc w roli dziewczynki z zapałkami z baśni Andersena. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Małgosia Góral z  VI b jako Pippi oraz Nikola Wojciechowska z VI b przebrana za Anię z Zielonego Wzgórza. Laureaci zdobyli szóstki za lekturę oraz nagrody rzeczowe.

Uczestnicy konkursu nie tylko zadbali o przebranie, ale potrafili również ciekawie opowiedzieć o swojej postaci, dlatego otrzymali pochwały i bardzo dobre oceny za lekturę z języka polskiego. Wszyscy bohaterowie zaprezentowani przez uczniów bardzo się podobali. Ciekawe, kogo zobaczymy za rok.

Finał Szlachetnej Paczki za nami!

Jesteście niesamowici!

Wczoraj wieczorem zawieźliśmy Paczkę do magazynu w Tychach. Z relacji wolontariusza wiemy, że pani Magdalena bardzo czeka na tę paczkę i często wypytuje opiekunkę, czy coś dostanie. Dostanie wszystko! Zebraliśmy aż 30 paczek produktów dla pani Magdaleny. Pani Magdalena dziś po południu dostanie pralkę (została zamówiona  bezpośrednio do magazynu), wózek inwalidzki, chodzik, podgrzewacz do wody, garnki i patelnię, talerze i salaterki, pościel zimową z wełny oraz lżejszą całoroczną, poszewki na pościel, koce i prześcieradła, ręczniki, ubrania, emolienty, kosmetyki, proszki, żywność i wiele innych drobnych rzeczy, które Państwo ofiarowali pani Magdalenie.

Mamy nadzieję, że p. Magdalena będzie szczęśliwa w te święta!

Jeszcze raz dziękuję rodzicom, uczniom, nauczycielom, dyrekcji, pracownicy szkoły za zaangażowanie się oraz wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję choćby w najmniejszy sposób, a było nas naprawdę sporo (szacujemy, że ok 150-200 osób) z całego serca DZIĘKUJEMY!

Dziękuję także państwu Krystynie i Janowi Wycisło, którzy wczoraj pomogli nam zawieść paczkę do magazynu oraz kl. 8a, która od poniedziałku pakowała paczkę i pomogła przy załadunku paczki do samochodu!

Zdjęcia w galerii.

Ho, ho, ho!

Dziś naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj wraz z pomocnikami :)
Dla grzecznych dzieci (oczywiście wszyscy byli grzeczni!) przyniósł słodką niespodziankę :)
A tym, którzy czasem rozrabiali (ale tylko czasem), diabełek dodatkowo pomazał policzki węglem :)
Dziękujemy Radzie Rodziców za wyprawę do fabryki Św. Mikołaja i ufundowanie niespodzianki.

Zdjęcia w galerii

 

 

Z mitami „za pan brat”

Za nami szkolne zmagania z greckimi mitami. Podczas prezentacji przygotowanych na lekcję historii, uczniowie klas piątych  wykazali się dużą kreatywnością i kunsztem aktorskim. Nie było to łatwe zadanie. Podzieleni na grupy musieli wcielić się w reżyserów, scenarzystów i aktorów jednocześnie. Przy okazji bawili się i uczyli. Najczęściej prezentowany był mit o „Dedalu i Ikarze”, ale  uczniowie poznali również mit o „Stworzeniu świata”, „Prometeuszu i puszce Pandory”, „Syzyfie”, „Demeter i Korze”, „Achillesie”, itd.

Zdjęcia w galerii

Wieczór filmowy

Ach, cóż to był za wieczór!!! Klasy pełne uczniów wyposażonych w śpiwory,koce, poduszki i przytulanki, którzy siedzą w szkole do godziny 20.00 z własnej, nieprzymuszonej woli. Mało tego, są jeszcze z tego powodu zadowoleni :) To wszystko za sprawą wieczoru filmowego, który odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Wieczór ten cieszył się ogromnym powodzeniem i przyciągnął do szkoły ponad 120 uczniów z klas I - VIII, którzy świetnie się bawili i mogli poczuć się,jak w prawdziwym kinie.
Rada Rodziców pomyślała też o popcornie, co niezmiernie ucieszyło każdego kinomaniaka. Nasza szkoła to nie tylko sprawdziany, kartkówki czy oceny, to miejsce, gdzie można dobrze się bawić oraz spędzać czas w miłej atmosferze

Zbiórka na rzecz Leśnego Pogotowia w Mikołowie

 

Zakończyła się zbiórka na rzecz Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję. Zebrane produkty trafiły już dzisiaj do podopiecznych Leśnego Pogotowia.

DZIĘKUJEMY

Andrzejki

 

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Uczniowie klasy 6b pod opieką p. Agaty Bojdoł przygotowali szkolne Andrzejki. Było drzewo z wróżbami, serce z imionami przyszłej wybranki / wybranka, wróżby z zapałek, z kubeczkami. Wszystko w tajemniczej aurze.Zabawa była wyśmienita.
Zapraszamy do galerii.

 

 „Dbamy o to co mamy”

„Dbamy o to co mamy” to akcja pro-ekologiczna, zainicjowana przez Wiceburmistrza Mikołowa Mateusza Handla.W dniu wczorajszym Wiceburmistrz Mateusz Handel spotkał się z uczniami naszej szkoły. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację związaną z działaniami na rzecz ekologii oraz wypowiedzieli się na temat ważnych spraw związanych z czystością środowiska.Pierwszym etapem działań jest ograniczenie plastiku – z tej okazji zostało w szkole zainstalowane poidełko, a uczniowie otrzymali od Wiceburmistrza butelki wielorazowego użytku.Mamy nadzieję, że poidełko ograniczy zakup napojów w jednorazowych pojemnikach, a przy tym wyrobi w dzieciach dobre nawyki żywieniowe.

Duże zmiany rozpoczynają się od małych kroków. Dziękujemy!

XV Śląska Biesiada Integracyjna

 26 listopada br. w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyła się XV Śląska Biesiada Integracyjna zorganizowana przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie. Tytuł jubileuszowego spotkania brzmiał „Fajrujymy geburstag”.

Tradycyjnie już wzięli w niej udział nasi uczniowie. Młodzież z klasy 6c (przygotowana przez p. A. Waligórę) przedstawiła w gwarze śląskiej własną wersję bajki „o dziołszce, co sztic lotała we czerwonej czopce”. W naszej wersji Kapturek i Babcia przechytrzyły (dzięki radom wezwanego policjanta) złego Wilka. Coroczny udział młodzieży SP 10 (a wcześniej G2) to ważny punkt w realizacji szkolnego programu wychowawczego- młodzież poznaje gwarę i obyczaje śląskie i uczy się tolerancji wobec osób z dysfunkcjami. Podczas wspólnej zabawy oczywiste staje się, że niepełnosprawny wcale nie znaczy inny.

Fotografia-Gazeta Mikołowska

Zdjęcia w galerii

DYPLOM

Apel w 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

W środę 20.11.19 r. w naszej szkole świętowaliśmy 30-lecie uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują szereg działań w imieniu swoich rówieśników, których prawa są często łamane. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel, na którym zostały odczytane prawa dzieci, a podczas wspólnie zaśpiewanej piosenki utworzyliśmy żywy łańcuch jedności. Pod koniec apelu Pani Dyrektor wręczyła przedstawicielom wszystkich klas słodką niespodziankę, ufundowaną przez Radę Rodziców.W ramach obchodów uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze, zajęcia świetlicowe, szkoła została przystrojona w niebieskich barwach, a uczniowie, nauczyciele i obsługa szkoły założyli w tym dniu ubrania w kolorze niebieskim.Apel przygotowały p. Sandra Malczyk, p. Katarzyna Smolka i p. Renata Młyńska oraz uczniowie klas 2a, 5c i 6b.
 
 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej jak co roku, wzięli udział w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania.Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których zdobyli wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, przekonali się jak ważne są zdrowe posiłki.  Następnie wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie, które z wielkim apetytem zjedli.
 

Akcja „Szkoła do hymnu”. 

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła  się do akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu,
w piątek, 8 listopada o godz. 11:11,
przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli
w całej Polsce i poza granicami kraju.
Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych

 

DYPLOM

 

 

 

Pamiętamy...

W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji w piątek uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty
i zapalili znicze pod pomnikiem na Groniach.
Natomiast w poniedziałek 11 listopada o 10.00 w Bazylice św. Wojciecha
odbyła się uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny i poległych w jej obronie,
z udziałem władz miasta i pocztów sztandarowych, w tym pocztu z naszej szkoły.

 

„Dawna piosenko (…), mocnaś Ty jak kamień…” - obchody Święta Niepodległości

 

"Naródktóry nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". (Józef Piłsudski)

8 listopada świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. O godz.11.11 społeczność szkolna zgromadzona na uroczystej akademii odśpiewała hymn państwowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję.

11 listopada to radosna data, bo przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. I tak postanowiliśmy  ją uczcić – radośnie, poprzez śpiew. Dawne pieśni są częścią naszej historii i narodowej kultury, dlatego ważne jest, żeby młode pokolenie o nich nie zapomniało. Wspólnym śpiewem chcieliśmy złożyć  hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. A także wyrazić radość, że mamy dziś wolną Polskę.

Czytaj więcej...

Konkursy wiedzy o himalaistycznych osiągnięciach Jerzego  Kukuczki

W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły zorganizowaliśmy konkursy mające na celu  zgłębienie wiedzy o himalaistycznych osiągnięciach Jerzego  Kukuczki.

Konkurs- Niedokończone zdania .

I miejsce- Karolina Gruszka kl. 5c
II miejsce- Maja Zdebel kl. 6b
III miejsce- Amelia Ćmiel kl. 6b , Tomasz Semik kl. 7a

Konkurs wiedzy o życiu i osiągnięciach Jerzego Kukuczki

I miejsce -Sergiusz Góra kl. 5d
II miejsce -Jacek Krzyżowski kl. 6c
III miejsce- Natalia Bończyk kl. 5a

Konkurs- Gazetka klasowa poświęcona Patronowi Szkoły

I miejsce- uczniowie klasy 5c
II miejsce - uczniowie klasy 6c
III miejsce - uczniowie klasy 8a

Gratulujemy :)

Jak 7 a pokonała smogowego smoka…

Ten straszny … smog  był tematem lekcji siódmoklasistów.  Gościem specjalnym lekcji był sekretarz miasta Mikołowa pan Jakub Jarząbek. Uczniowie  mieli okazję obejrzeć doświadczenie „Jak powstaje smog”, poznali skalę problemu zanieczyszczenia powietrza i sposoby ograniczenia emisji zanieczyszczeń. Ponadto, nauczyli się sprawdzać jakość powietrza z wykorzystaniem aplikacji airly. Kreatywni siódmoklasiści wymyślili wiele  sposobów na pokonanie smogowego smoka. Postanowili zostać ambasadorami czystego powietrza i np. dojeżdżać do szkoły na rowerze, częściej korzystać z komunikacji miejskiej, zakładać ogródki i sadzić kwiaty. Otrzymane od Sekretarza Miasta ulotki obiecali zanieść do swoich domów  i porozmawiać  z dorosłymi o niebezpieczeństwach, jakie niesie smog .

Zdjęcia w galerii

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klasy 2a, po raz kolejny spotkali się w Bibliotece Miejskiej z kolegami i koleżankami mikołowskich szkół, gdzie swoją prezentacją „Kaczki dziwaczki” Jana Brzechwy, zachwycili zebraną publiczność.

Zdjęcia w galerii

 

f t g m