• 1

  Szkoła Podstawowa nr 10

 • 2

  Rajd Kukuczki

 • 3

  Pasowanie na ucznia

 • 4

  W izbie regionalnej

 • Jasełka

Copyright 2019 - Custom text here

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowana została przez panią Annę Granatyr, Izabelę Szczerbowską i Teresę Kasińską. Zaproszeni nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły poznali z humorem szkolną rzeczywistość. Popłynęło wiele życzeń i wyrazów uznania dla pracy pedagogów. Na zakończenie każdy nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał symboliczny medal. Życzenia wszystkim nauczycielom złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców.

Zdjęcia w galerii

Spotkanie pierwszoklasistów z Hektorem

3-go października policjant z mikołowskiej komendy spotkał się z naszymi pierwszoklasistami.  Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, reagowania w kontaktach z nieznajomymi, a także znajomości numerów alarmowych Policji, Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej. Najwięcej emocji wzbudził sierżant Hektor, maskotka mikołowskiej Policji, z którym uczniowie zrobili sobie pamiątkowe fotografie.

Zdjęcia w galerii

 

Śladami Jerzego Kukuczki…

4 października 2019 r. uczniowie klasy 7a  wzięli udział w VII Rajdzie im. Jerzego Kukuczki. Wyjazd do Istebnej miał na celu poznanie życia i  osiągnięć patrona naszej szkoły, odwiedzenie miejsc, które były mu szczególnie bliskie. Już w autokarze pani Bożena Rogowska – Pawlica opowiedziała o drodze Kukuczki do światowego himalaizmu. Wspólna wędrówka turystycznym szlakiem była też okazją do  integracji zespołu klasowego i wypoczynku.                                                                                                                                

Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Uczniowie  zobaczyli pamiątki po wybitnym himalaiście i wysłuchali pasjonującej opowieści żony – pani Celiny Kukuczkowej.

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego wczorajsza uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali program artystyczny. Wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy ósmej, wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu.Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klas pierwszych.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką. Aby szkoła była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie oraz rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Zdjęcia w galerii

Sprzątanie Świata

W trzecim tygodniu września, jak co roku, ma miejsce międzynarodowa akcja Sprzątanie Świata. W tym roku 20 września klasa 6B udała się na Mikołowskie Gronie.
Wyposażeni w  worki i rękawiczki ruszyliśmy do walki o czysty teren pobliskiego lasku.
Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie udało nam się
posprzątać wszystkich śmieci, będziemy  jednak pamiętać, żeby  nie śmiecić!

 

 

 

Piknik ekologiczny


 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez instruktorów Ekologicznej Fundacji Arka z Bielska-Białej w ramach akcji "Czyste powietrze-zdrowy człowiek". Piknik odbył się na rynku w Mikołowie. 

Wybory do samorządu szkolnego.

   W dniu dzisiejszym odbyły się

wybory do samorządu szkolnego.

Podajemy wyniki głosowania:

Maja Zdebel kl. 6b - przewodnicząca

Monika Loffler kl. 8 - zastępca

Oliwia Skrzyczek kl. 5a - sekretarz.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Próbna ewakuacja

Dzisiaj o godzinie 11.00 w szkole przeprowadzono próbną ewakuację. Wzięło w niej udział 325 uczniów i 45 osób dorosłych (nauczyciele, administracja i obsługa). Do ewakuacji przyłączyło się Przedszkole nr 11. Całą akcję nadzorował kapitan Marek Walczak i młodszy aspirant Krzysztof Sikora z Powiatowej Straży Pożarnej w Mikołowie. Przed włączeniem dzwonków zostały otwarte wszystkie drzwi ewakuacyjne i już od tego momentu był liczony czas ewakuacji. Trwała ona 5 minut i 6 sekund. Zgodnie z radą strażaków z ubiegłego roku nie staraliśmy się osiągnąć rekord prędkości, tylko skupiliśmy się na dokładnym sprawdzaniu, czy nie pozostał ktoś niezauważony na terenie obiektu. Strażacy wystawili nam pozytywną ocenę i pochwalili za dokładność i dobrą organizację.

 

Łańcuch Czystych Serc

 

XVI Mikołowska Powiatowa Kampania Społeczna "Łańcuch Czystych Serc-narkomanii,dopalaczom, alkoholizmowi,przemocy interpersonalnej,HIV/AIDS, nietolerancji-nie,dobru-tak". Uczniowie klasy 6b uświetnili kampanię wspaniałym występem artystycznym.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

 

 „Ojczyzno moja”- akademia z okazji inauguracji roku szkolnego 2019/2020

Minęły beztroskie wakacje i nadszedł czas powrotu do szkolnych ławek. 2 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. W części oficjalnej  p. dyrektor Małgorzata Dudkiewicz  przywitała zebranych oraz życzyła im sukcesów i determinacji w dążeniu do realizacji własnych marzeń  na wzór patrona szkoły- Jerzego Kukuczki. Następnie sierżant sztabowy Artur Ceran z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przypomniał uczniom  podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz  w sieci.

W części artystycznej uczennice klas 2a, 5c i 6b przedstawiły montaż słowno-muzyczny poświęcony rozpoczynającemu się rokowi szkolnemu oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

„Moja Ojczyzna to mój dom rodzinny, 
wierzba nad wodą, na łące bociany.
Radosna szkoła, gdzie mogę się uczyć,
znajoma droga do domu i mamy.”

(Krzysztof Heering - Moja Ojczyzna)

Uroczystość przygotowali: p. Sandra Malczyk. P. Katarzyna Smolka, p. Izabela Szczerbowska oraz p. Damian Kopiec

Zdjęcia w galerii:)

„Tu został po nas ślad…”  - zakończenie roku szkolnego
klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej

„Nie poddam się
Mnie nie złamie nic
Zawsze przed siebie biec
Właśnie tak ma być
Marzenia są w nas
Nie trzeba nic tylko chcieć
Kto się nie boi
Ten już górą jest.”
(Paulina Przybysz, „Zwierzogród”)

W dniu 18 czerwca br. klasy trzecie gimnazjum i ósme szkoły podstawowej uroczyście zakończyły naukę w Gimnazjum nr 2 i Szkole Podstawowej nr 10 im. J. Kukuczki w Mikołowie. Odchodzący uczniowie przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom i ślubowali, że swoją nauką i pracą będą rozsławiać imię Szkoły. Najlepsi z najlepszych otrzymali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Dudkiewicz oraz p. wice- dyrektor Beaty Biel ufundowane przez Radę Rodziców nagrody rzeczowe, dyplomy i medale. Klasa 3d wraz z wychowawczynią podzieliła się ze wszystkimi zaproszonymi na uroczystość informacją o kolejnym wielkim sukcesie sportowym swoich zawodniczek - I miejscu w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. Jako wyraz wdzięczności za trud nauki i wychowania absolwenci wręczyli zebranym nauczycielom symboliczną różę, a chór szkolny zaśpiewał piosenkę:

„Dziękujemy Wam za oddanie i miłości dar,
za ogrom tych niesamowitych chwil,
pomoc, poświęcenie sił.
Dziękujemy za to, że dzięki Wam poznajemy siebie.”


Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: z-ca przewodniczącego Rady Miasta p. Michał Rupik, p. inspektor Liliana Nowicka, proboszcz Parafii Ewangelicko –Augsburskiej św. Jana- ks. Kornel Undas oraz przedstawiciele Rady Rodziców- przewodnicząca p. Kamila Cybulska, skarbnik p.Agnieszka Byrtek- Zdebel oraz sekretarz p. Bożena Zdebel.
Akademię zorganizowała p. Justyna Jakubaszek oraz p. Joanna Marcok- Zaczek, p. Grażyna Szafrańska, p. Stanisław Michalski, p. Izabela Szczerbowska, p. Damian Kopiec.

Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

„Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”
Jan Paweł II

W środę 19 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/19 dla klas I-VII. Pani dyrektor Małgorzata Dudkiewicz oraz p. wicedyrektor Beata Biel
wręczyły najlepszym uczniom świadectwa z flagą oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Rozdały też dyplomy, medale i nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w błyskawicznym konkursie ze słodkimi nagrodami „Czy znam zasady bezpieczeństwa?”. Akademię poprowadziły uczennice klasy 5c: Julka Góralczyk, Marta Blaski, Nadia Winnicka i Marlena Jaciow. Organizatorami byli: p. Aleksandra Waligóra, p. Marzena Uliasz i p. Damian Kopiec.

Komers 2019

17 czerwca 2019 r. po raz kolejny odbył się komers, czyli zabawa uczniów kończących szkołę. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się polonezem. Potem nastał czas na zabawę taneczną, którą prowadził p. Marek Ajchsztet. Nie zabrakło też długich, pełnych wspomnień, rozmów. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

 

Jeśli nie możesz zobaczyć filmu kliknij

Obejrzyj także jak uczniowie poradzili sobie z belgijką kliknij

Zapraszamy również do galerii cz1., cz.2

Wycieczka jak podróż w czasie.

 

Dnia 7 czerwca uczniowie klas pierwszych
i klasy 2a odwiedzili Skansen w Chorzowie.
Dzieci przeniosły się w świat minionej epoki.
Pośród pagórków,pól i wiejskich osad
uczniowie zwiedzali drewniane domy,
ale największą atrakcją była lekcja w dawnej szkole.
Wycieczka zakończyła się tradycyjnym,
wspólnym ogniskiem,
a wszystko to na malowniczo zielonym terenie.

 

 

 

"Trzeba mieć wielkie serce,by nauczać małych ludzi"

 

Za wielkie serce
i pasję w prowadzeniu lekcji bibliotecznych
uczniowie klasy 1c
w imieniu pozostałych pierwszaków
i klasy 2a
wręczyli
symboliczne podziękowania
Bibliotece Miejskiej w Mikołowie.

Dziękujemy za całoroczną współpracę.

 

 

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

W dniu 06.06.2019 uczniowie klasy 4 przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową po uprzednim wykazaniu się znajomością zasad obowiązujących w ruchu drogowym - pozytywnym rozwiązaniu testu teoretycznego.
 Wszystkim uczestnikom udało się pokonać wyznaczony tor przeszkód i wykazać się umiejętnością sprawnej jazdy na rowerze.
 

Gratulujemy  uzyskania karty rowerowej oraz apelujemy o rozwagę, ostrożność na drodze.

 Outdoor Learning Day

 Outdoor Learning Day, czyli Dzień Uczenia się poza Klasą Szkolną jest to ruchome święto obchodzone od kilku lat w wielu  krajach. Pomysł powstał w 2012 r. w Wielkiej Brytanii, a jego realizacja jest całkiem prosta. Nauczyciele i nauczycielki mogą zabrać swoich uczniów na dwór (na pole, a najlepiej do lasu) i przygotować dla nich zajęcia terenowe. Jak przekonują pomysłodawcy, Dzień Pustej Klasy to doskonała okazja, by zadbać o zdrowie i prawidłową edukację ekologiczną.

Klasa 5c – we wtorek 4 czerwca br.- postanowiła również „przewietrzyć” salę lekcyjną i udała się w plener, by pod bacznym okiem polonistki, p. A.Waligóry, ćwiczyć opisywanie krajobrazu. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków.

 

 

 W tym roku szkolnym zawody sportowe  klas 1-3
 z mikołowskich szkół  odbyły się 31.05.19r. na hali MOSiR  w Mikołowie.
 Nasza drużyna walczyła z całych sił. W ogólnej punktacji  zajęliśmy 5 miejsce.
Gratulujemy!

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Niezłe ziółka"

 

Dnia 15 maja br. uczniowie klasy 1a i 1c
odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne "Niezłe ziółka".
W trakcie wycieczki uczniowie karmili owieczki,
oglądali i smakowali naturalne warzywa i zioła.
Na koniec dzieci oglądały rośliny pod mikroskopem
i sadziły swoją własną roślinkę, którą zabrały ze sobą do domu.

 

Dzień świętego Patryka

18 marca 2019 roku zrobiło się w naszej szkole naprawdę zielono, a wszystko za sprawą św. Patryka- patrona Irlandii. Atrakcji tego dnia nie brakowało. Dzieci od samego rana poszukiwały skrzatów ukrytych w całej szkole. Zorganizowane zostały rozmaite konkursy a pan Polc poprowadził interesującą prelekcję dla uczniów klas czwartych.

Uczniowie klasy 3D przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek pokaz tańca irlandzkiego. Nauczyli też najmłodszych podstawowych kroków. Tego dnia odbył się również zielony kiermasz, dochód z którego zostanie przeznaczony na potrzeby samorządu uczniowskiego.Przedstawiamy wyniki konkursów:
 
Konkurs wiedzy o Irlandii☘️☘️☘️:
I miejsce: Mateusz Pogrzeba z 5a
II miejsce: Karolina Gruszka z 4c
III miejsce: Idalia Goli z 4c

Konkursy wiedzy ogólnej pt. Mądra głowa

W miesiącu marcu klasy pierwsze oraz drugie rywalizowały o najlepsze miejsca w konkursie wiedzy ogólnej pt. Mądra głowa. Klasyfikacja wygląda następująco:
W klasach pierwszych zwyciężyła-
Maja Malczyk 1a,
drugie miejsce zajął Maksymilian Góra 1c,
a trzecie Oliwia Cichy 1b.
W klasach drugich
pierwsze miejsce zajął Jan Goli 2c, drugie Marta Kozina 2b, trzecie Wojciech Radzioch 2a

GRATULUJEMY :)

Podsumowanie akcji: „GÓRA GROSZA”

Podsumowanie akcji: „GÓRA GROSZA”  Akcję   „Góra Grosza”     2018/ 2019   uznajemy za zakończoną.  Wszystkie motety zostały podliczone, spakowane i wysłane na adres Towarzystwa Nasz Dom.  W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę:   1277,22 zł   J  Dziękujemy Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję.   W szczególności podziękowania należą się tym, którzy podliczali zebrane pieniądze.  Celem akcji Góra Grosza jak co roku jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej a do tej pory w Polsce dzięki całej kadrze pedagogicznej, uczniom, przedszkolakom i rodzinom udało nam się zebrać:  37 922 319,26 zł! 

Poniżej zamieszczamy rezultaty zbiórki. 1a - 18,81 zł  1b - 12,37 zł  1c - 41,84 zł  2a - 87,88 zł  2b - 57,27 zł  2c - 39,97 zł  4a - 48,90 zł  4b - 10,91 zł  4c - 39,81 zł  4d - 29,67 zł  5a - 57,40 zł  5b - 62,47 zł  5c - 16,80 zł  7 - 18,92 zł  8b - 33,70 zł  3d - 51,30 zł 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, a w szczególności klasie 2a, która już drugi raz z rzędu uzbierała największą kwotę. W nagrodę klasa ta otrzymuje   wyjście na lody z wychowawcą. :)

Dzień Św. Patryka

 

OZOBOTY NA JĘZYKU POLSKIM

Klasa Va  miała możliwość udziału w projekcie interdyscyplinarnym
łączącym treści polonistyczne i informatyczne.
W ramach lekcji powtórzeniowych wykorzystaliśmy OZOBOTY,
które wcześniej uczniowie musieli odpowiednio zaprogramować,
aby robot zaznaczał prawidłowe odpowiedzi.
Radością było obserwować zaangażowanie uczniów.

 

Występ w Bibliotece Miejskiej z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

31 stycznia uczniowie klasy 1a zaprosili Babcie i Dziadków do Biblioteki Miejskiej w Mikołowie na występ, podczas którego  zachwycili wszystkich zebranych gości swoją prezentacja artystyczną. Przybyli goście zostali również obdarowani pięknymi kwiatami wykonanymi przez dzieci.

Święta, święta i po świętach.

 

W piątek 25.01. 19r. klasy drugie spotkały się na  wspólnym śpiewaniu kolęd w  wersji karaoke. Pomysłodawcą tego kolędowania była Pani Justyna Zawada. Wszyscy pięknie śpiewali, a najgłośniej pastorałkę o bosym pastuszku. Klasa 2b przygotowała dodatkowo indywidualne  występy. Wspólnie spędzony czas przyczynił się do zatrzymania świątecznej i magicznej  atmosfery.

Bal karnawałowy klas 4 i 5

30 stycznia uczniowie klas IV i V bawili się znakomicie na zabawie karnawałowej.  Dzieci z utęsknieniem czekały na ten bal, przygotowując wymarzone stroje, w których  chętnie prezentowały się podczas zabawy. Były zatem księżniczki, kowbojki, Indianki, Czerwone Kapturki, różnego rodzaju zwierzątka oraz wszelkie możliwe straszydełka.  Nie brakowało również piłkarzy i tancerek.  Zabawę poprowadził DJ, pan Marek Ajchsztet, który wraz ze swoją pomocniczką panią Asią od pierwszych taktów muzyki  porwał uczniów do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach.
Królową balu została Julka Góralczyk a królem Marcin Kreis z klasy Vc.

Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia w galerii

Wyjazd do Muzeum Auschwitz

Jak co roku najstarsi uczniowie naszej szkoły pojechali do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Zwiedzili zarówno obóz macierzysty jak i Birkenau. Pod ścianą straceń w obozie macierzystym Auschwitz I złożyli kwiaty i zapalili znicz aby w ten sposób upamiętnić wszystkich więźniów tego miejsca - tych, którzy tu zginęli i tych, którzy przeżyli, żeby nieść świadectwo oraz pamięć. 

Zdjęcia w galerii

„Przypomnieć o Bożym Narodzeniu”, czyli szkolne Jasełka

 

Z okazji zbliżających się świąt  Bożego Narodzenia w środę 12 grudnia Rodzice uczniów  naszej szkoły zostali zaproszeni, by obejrzeć „śpiewno- taneczne” Jasełka  przygotowane przez uczniów klas 2a, 4c i 7a pod kierunkiem p.Małgorzaty Kliś zatytułowane „Przypomnieć o Bożym Narodzeniu”. Uczniowie obejrzeli przedstawienie 21 grudnia.Widowisko o Bożym Narodzeniu wzbogacone zostało o elementy pantomimiczne i taneczne.Miła i podniosła atmosfera przedstawienia wprowadziła nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowała refleksyjny klimat wigilii klasowych .

Zdjęcia w galerii1

Zdjęcia w galerii2

f t g m