• 1

  Szkoła Podstawowa nr 10

 • 2

  Rajd Kukuczki

 • 3

  Pasowanie na ucznia

 • 4

  W izbie regionalnej

 • Jasełka

Copyright 2020 - Custom text here

Śladami Jerzego Kukuczki…

4 października 2019 r. uczniowie klasy 7a  wzięli udział w VII Rajdzie im. Jerzego Kukuczki. Wyjazd do Istebnej miał na celu poznanie życia i  osiągnięć patrona naszej szkoły, odwiedzenie miejsc, które były mu szczególnie bliskie. Już w autokarze pani Bożena Rogowska – Pawlica opowiedziała o drodze Kukuczki do światowego himalaizmu. Wspólna wędrówka turystycznym szlakiem była też okazją do  integracji zespołu klasowego i wypoczynku.                                                                                                                                

Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Uczniowie  zobaczyli pamiątki po wybitnym himalaiście i wysłuchali pasjonującej opowieści żony – pani Celiny Kukuczkowej.

 

W trakcie marszu uczestnicy rajdu mieli okazję podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego, ciekawe okazy fauny i  flory oraz atrakcje turystyczne okolic Istebnej.  Dzielnie spisali się również w czasie szyszkowego pasowania na ucznia i  zostali przyjęci  w poczet społeczności szkolnej.

Nauka na górskim szlaku  „nie poszła w las” i na koniec rajdu  siódmoklasiści znakomicie poradzili sobie z pytaniami o himalaistyczne osiągnięcia patrona szkoły.

VII Rajd Jerzego Kukuczki zorganizowała, tradycyjnie już, pani Bożena Rogowska- Pawlica. W imieniu uczestników - DZIĘKUJEMY!

Wdzięczni jesteśmy również Radzie Rodziców za finansowe wsparcie wycieczki.

Zdjęcia w galerii

f t g m