• 1

  Szkoła Podstawowa nr 10

 • 2

  Rajd Kukuczki

 • 3

  Pasowanie na ucznia

 • 4

  W izbie regionalnej

 • Jasełka

Copyright 2020 - Custom text here

 "Metropolia Młodych" to my!

W ubiegły piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce bardzo ważna debata dotycząca przyszłości naszego miasta. W ramach projektu "Metropolia Młodych" odbyła się interesująca wymiana poglądów młodzieży mikołowskich szkół z władzami miasta na temat szans rozwoju, problemów i potrzeb środowiska młodych w Mikołowie. Młodzież dyskutowała na temat znaczenia samorządów uczniowskich w swoich szkołach, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz komunikacji miejskiej. Uczniowie poruszyli również problem poszanowania mienia publicznego i sposobów walki z wandalizmem. Władze miasta w osobie Pana Burmistrza, Wiceburmistrza i przedstawicieli Rady Miejskiej starali się udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, jednocześnie zachęcając do aktywnego angażowania się w sprawy naszego miasta. W debacie uczestniczyli uczniowie z wszystkich mikołowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szkołę Podstawową nr 10 im. Jerzego Kukuczki reprezentowali: Julia Woszczak, Kinga Kapuścik, Wiktor Klepacki i Monika Löffer - uczniowie kl. VIII.

f t g m