• 1

    Budynek od ul. Krakowskiej

  • Rajd Kukuczki

  • Pasowanie na ucznia

  • 4

    Izba Regionalna

  • Dzień języków obcych

  • Pasowanie na przedszkolaka

Copyright 2023 - Custom text here

Kampania społeczna  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Tegoroczne hasło kampanii to  „Empatyczni razem mamy moc”👪👪💪👪  Trwa ona od 01.11.2022r. do 19.11.2022r. Kolorem kampanii jest pomarańczowy. Celem tej kampanii jest przyłączenie się do protestu przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci. W naszej szkole chciałabym, aby ten czas był okazją do zadbania o siebie i swoich kolegów, okazywania  wzajemnie dobra, znalezienia w sobie empatii czyli wrażliwości na potrzeby i uczucia innych ludzi.

Na terenie szkoły pojawi się kilka akcji związanych z tą kampanią. W dniu 02.11.2022r. ubieramy się na pomarańczowo  albo zakładamy jakiś pomarańczowy akcent w ubraniu👒 i po przyjściu do szkoły przypinamy pomarańczowa wstążeczkę ( będziemy ją nosić 19 dni),  będą ją rozdawać wyznaczeni uczniowie. Na korytarzu obok sekretariatu powstanie 🌳 drzewo gdzie przyczepimy nasze dłonie ✋✋✋ jak wyraźny znak protestu przeciw przemocy, a na przeciwko drzewa zostanie przygotowany stragan, gdzie będą się pojawiać smaczne pomarańczowe przekąski🍋🍤, którymi będzie można się poczęstować. W kolejnych dniach kampanii  wychowawcy będą mieli dla was i inne niespodzianki.

Liczę, że miło spędzimy ten wyjątkowy czas nie zapominając jakie jest przesłanie kampanii.

pedagog szkolny.

Zdjęcia w galerii

f t g m