• 1

    Budynek od ul. Krakowskiej

  • Rajd Kukuczki

  • Pasowanie na ucznia

  • 4

    Izba Regionalna

  • Dzień języków obcych

  • Pasowanie na przedszkolaka

Copyright 2023 - Custom text here

Konkurs interdyscyplinarny "Znam swoje miasto"

 

W dniach 15 – 17 listopada odbywał się w mikołowskich szkołach konkurs interdyscyplinarny Znam swoje miasto. Był to konkurs wiedzy o Mikołowie organizowany z okazji 800-lecia Mikołowa. Nasza szkoła organizowała etap dla kl. 1 – 3.

Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwym testem w którym wykazali się wiedzą o naszym mieście.

W jakim województwie leży Mikołów❓

Jak nazywa się burmistrz Mikołowa❓

Kto jest autorem pierwszej książki o historii Mikołowa❓

Co produkowano w pierwszej fabryce powstałej w Mikołowie w XIX w.❓

To tylko niektóre z pytań. Później uczniowie mieli za zadanie rozpoznać, który z dwóch obiektów znajduje się w Mikołowie. (organizatorom najwięcej trudności sprawiło znalezienie podobnego Ratusza 😉). Kolejna konkurencja to było ułożenie puzzli przedstawiających najbardziej charakterystyczne obiekty w Mikołowie oraz nazwanie ich. W ostatniej konkurencji dzieci zmieniły się w giermków i rycerzy. Ich zadaniem było zdobycie kolorowych piórek. Dodatkową trudnością było to, że piórka ukryte były w balonach, a rycerz miał zasłonięte oczy. Po zdobyciu swoich trofeów drużyna musiała je przykleić w prawidłowej kolejności na pióropuszu rycerza, który znajduje się na najbardziej współczesnym herbie Mikołowa.

Ze wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie fantastycznie, a o podziale miejsc na podium zdecydowała dogrywka. 😊

Najlepsze drużyny to:

I miejsce – SP 10 w składzie: Feliks Goli, Hanna Malmon, Nikola Plewnia

II miejsce – SP 11 w składzie: Oliwia Strzelczyk, Anna Bugdol, Wiktoria Stachoń

III miejsce – SP 6 w składzie Bartosz Studnicki, Emilia Nowak, Jagoda Weber

Warto odnotować, że w konkursie na poziomie kl. 4 – 6 organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 nasza drużyna w składzie Szymon Ziaja, Maja Malczyk, Jan Goli zajęła III miejsce, a w konkursie dla kl. 7 – 8, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1, nasza drużyna w składzie: Mateusz Boczkowski, Idalia Goli, Jakub Dudzic była również bezkonkurencyjna. Brawo dla naszych uczniów. Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowali dzieci: nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, p. Jakubaszek i p. Dudkiewicz.

Szkoda, że w konkursie nie było nagrody rodzinnej, bo rodzeństwo: Felek, Jan i Ida zdobyłoby zdecydowanie pierwsze miejsce.😊😊😊 Gratulujemy ogromnej wiedzy i znajomości naszego pięknego miasta.

Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta za ufundowanie nagród.

Zdjęcia w galerii

f t g m