• 1

  Budynek od ul. Krakowskiej

 • 2

  Rajd Kukuczki

 • 3

  Pasowanie na ucznia

 • 4

  Izba Regionalna

 • Jasełka

Copyright 2022 - Custom text here

Dzień w Hogwarcie pod Honorowym Patronatem Starosty Mikołowskiego

 
"Są takie wydarzenia, które przeżyte wspólnie muszą zakończyć się przyjaźnią..." J. K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny
 

 

A było ich tego dnia całkiem sporo:
 
* wizyta w komnatach Hogwartu, gdzie czekały na uczniów liczne atrakcje.
Były m.in zajęcia z wróżbiarstwa czy podstawy gry w quidditcha, które zostały przygotowane przez uczniów klasy 7c.
* Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z eliksirów, które dla naszych uczniów przygotowała Przewodniczącą Rady Rodziców-pani Kamilla Cybulska.
* przygotowana została wystawa eksponatów związanych z Harrym Potterem, którą wzbogaciły przedmioty z prywatnych kolekcji Idalii Goli, Mai Zdebel oraz pani Agaty Bojdoł.
* w Dziurawy Kocioł Cafe można było zakupić magiczne potrawy wykonane przez naszych pomysłowych uczniów. Były ciasta pająki, świeżo wykopane dżdżownice, paluchy starej wiedźmy, czarodziejskie muffiny czy galaretki. Dziękujemy uczniom oraz ich Rodzicom, którzy tak licznie zaangażowali się w konkurs na Przysmak Czarodzieja.
* Odbył sie także Turniej o Puchar Domów w którym to również Tiara Przydziału decydowała o przynależności do danego domu. Uczniowie odpowiadali na pytania z czekoladowych żab, pracowali z mapą Huncwotów, ćwiczyli lot na miotle oraz próbowali załapać Złoty Znicz.
* W bibliotece odbył się konkurs wiedzy z lektury Harry Potter.
Na korytarzach pojawiło się wielu uczniów Hogwartu. Swoją obecnością zaszczycili nas również sami profesorowie, w tymprofesor Minewra McGonegall, Dololores Umbridge, Sybilla Trelawney oraz Rubeus Hagrid.
Rozstrzygnięto również magiczne konkursy- o ich wynikach poinformujemy już wkrótce.
Przy okazji społeczność SP 10 zbierała pieniążki dla Klaudii Pawęzkiej- absolwentki naszej szkoły, która potrzebuję wsparcia w chorobie. Udało się uzbierać ponad 1000 zł.
Zwieńczeniem atrakcji przygotowanych dla naszych uczniów był wieczór spędzony w szkole.
Radzie Rodziców oraz Staroście Mikołowskiemu dziękujemy za ufundowanie nagród.
Organizatorkami imprezy były panie Sandra Malczyk, Kinga Śmieszek oraz Agata Bojdoł.
 
Dziękujemy również paniom: Klaudii Lasocie, Żanecie Sznapce, Dominice Nalepie oraz pani Kamilli Cybulskiej za wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy.

 

f t g m